Ponedeljek, 27. 2. 2017, 18.56

Liga ABA, 24. krog

Olimpija brez možnosti v Beogradu, Krka v nezavidljivem položaju

Crvena zvezda Olimpija | Foto ABA liga

Krka je imela v 24. krogu lige ABA lepo priložnost, da se otrese neposrednega tekmeca v boju za ohranitev statusa v regionalnem tekmovanju, a je doma izgubila proti Mornarju (63:72). Union Olimpija v Beogradu ni bila dorasla evroligaški Crveni zvezdi.

Razpotegnjen 24. krog poteka od petka do srede. Zelo pomembno tekmo so igrali košarkarji Krke, ki so gostili Mornar. Oba kluba sta bila pred vstopom v ta krog povsem na dnu razpredelnice skupaj z Zadrom. Zadnja ekipa po rednem delu bo izpadla iz lige.

A so Novomeščani pred domačim občinstvom klonili in si otežili položaj pred zadnjima dvema krogoma. Mornar je bil boljši z 72:63.

Union Olimpija je izgubila pri evroligaški Crveni zvezdi, ki je vodila od prve minute tekme. Tekma se je začela z delnim izidom 12:0 in takoj je bilo jasno, kdo je pobudnik na parketu. Zmaji se vodilnemu moštvu lige niso uspeli niti enkrat resneje približati. Tekma se je končala z izidom 88:67.

"Čestitke Crveni zvezdi za zmago. Mislim, da smo slabo odprli tekmo. Nedopustljivo je, da dobimo v prvi četrtini 36 točk. Želeli smo se vrniti, ampak Crvena zvezda ima zelo dobre igralce in niti v enem trenutku nismo bili blizu. Na koncu smo prepričljivo izgubili," je po tekmi dejal prvi strelec zmajev Nikola Janković.