Petek, 23. 11. 2007, 19.10

Kodeljevčani zvesti tradiciji

Košarkarji Geoplina Slovana so v 3. krogu lige NLB doma izgubili proti Splitu

Geoplin Slovan : Split 65:80 (15:24, 28:41, 42:60)

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 400, sodniki: Jovčić (Srbija), Rutešić, Jokić (oba Črna gora).

Geoplin Slovan: Clemons 16 (1:2), Vesely 6 (2:2), Mlakar 2, Klobučar 15, Novak 8 (1:2), Jovanović 9 (1:2), Čigoja 2, Šamadan 2, Nikolić 3 (0:2), Modrić 2.

Split CO: Bilobrk 2 (2:2), Akins 5 (2:2), Rudež 16, Ivanov 15 (5:7), Siriščević 2, Stipanović 5 (1:2), Perić 13 (5:6), Garnett 22 (11:11).

Osebne napake: Geoplin Slovan 28, Split CO 18. Pet osebnih napak: Vesely (37.). Prosti meti: Geoplin Slovan 5:10, Split CO 26:30. Met za tri točke: Geoplin Slovan 8:32 (Clemons 3, Klobučar 3, Novak, Nikolič), Split CO 6:21 (Garnett 3, Rudež 2, Akins).

Kodeljevčani so ostali zvesti tradiciji slabih začetkov v uvodnih tekmah lige NLB in po presenetljivi zmagi proti Unionu Olimpiji zabeležili še drugi poraz.

Že v uvodnih minutah so zaigrali brezvoljno in v napadu nezbrano, tako da so si solidni Splitčani že sredi druge četrtine po nizu trojk Rudeža in Garnetta priigrali 15 točk prednosti (35:20).

Že takrat je bilo jasno, da tokrat veselja na Kodeljevem ne bo, razlog zato je bil povsem v skoku, ki so ga v prvih 20 minutah gosti dobili z 20:8. Tudi v nadaljevanju se slika ni spremenila. Gosti so večali vodstvo vse do izida 55:32, nato pa razumljivo popustili in dovolili domačim, da se nekoliko približajo.

Toda zanesljiva zmaga nekdanjih evropskih prvakov ni bila niti enkrat ogrožena.

V naslednjem krogu (sobota, 13. 10.) bo Geoplin Slovan gostil Partizan Igokeo.