Evroliga Brose Baskets Real Madrid Zoran Dragić Aleksej Nikolić Luka Dončić Luka Dončić

Četrtek, 2. 3. 2017, 22.47

Evroliga, 24. krog

​ Darušafaka in Efes do pomembnih zmag v boju za končnico

Luka Dončić | Foto Sportida

Po nizu devetih zmag je madridski Real v 24. krogu košarkarske evrolige v četrtek izgubil proti Galatasarayju s 84:87. Luka Dončić je spet blestel in tekmo končal s 13 točkami, osmimi skoki in osmimi podajami.

Luka Dončić, ki je tokrat prvič nastopil kot polnoleten (18. rojstni dan je dopolnil v torek), je bil med najbolj zaslužnimi, da je Real proti Galatasarayju v drugem polčasu nadoknadil visok zaostanek in skoraj prišel do zmage.

V zadnji minuti tekme je bilo zelo vroče, prav slovenski košarkarski dragulj pa je nekaj sekund pred koncem tekme zgrešil trojko, ki bi Madridčanom prinesla izenačenje. To je bila tudi njegova edina zgrešena trojka na tekmi v štirih poizkusih.

Tekmo je končal s 13 točkami, dodal je še osem skokov in osem podaj. S statističnim indeksom 26 je bil najboljši posameznik tekme.

Aleksej Nikolić izgubil v Beogradu, Jaka Blažič do zmage

Na delu je bil tudi Brose Bamberg našega Alekseja Nikolića, ki je gostoval v vročem Beogradu in proti Crveni zvezdi prepričljivo izgubil. Slovenski košarkar je zadel tri trojke in dosegel devet točk.

Zoran Dragić je sezono v dresu Emporio Armani Milan zaradi poškodbe kolena, ki so mu ga že operirali, končal. Milančani so izgubili na obisku pri Baskonii, za katero Jaka Blažič v dobrih petih minutah igre ni dosegel koša.

Moskovčani so se sprehodili čez Barcelono

V petek so bile na sporedu tri tekme. Drugouvrščeni CSKA je zlahka zmagal v Barceloni. Anadolu Efes in Darušafaka, ki sta na meji, ki prinaša končnico, sta prišla do pomembnih točk proti Unicsu oziroma Panathinaikosom.

Četrtek
Galatasaray : Real Madrid 87:84 (25:20, 49:46, 73:60)
Daye 18, Diebler 14; Randolph 16, Dončić 13 (met iz igre 5/7, trojke 3/4), 8 skokov in 8 podaj v 22 minutah.

Žalgiris : Fenerbahče 67:76 (48:55, 31:30, 17:19)
Jankunas 15, Pangos 11; Udah 16, Bogdanović in Mahmutoglu 14

Crvena zvezda : Brose Bamberg 74:60 (56:43, 43:29, 17:9)
Jenkins 18, Simonović 13; Causeur 21, Nikolić 9 (met iz igre 3/10, za tri 3/7), 2 skoka, podaja in ukradena žoga v 21 minutah.

Maccabi Tel-Aviv : Olympiacos 71:82 (45:58, 32:40, 13:17)
Landesberg 17, Mekel 12; Green 16, Lojeski in Printezis 15

Baskonia : Emporio Armani Milan 87:74 (68:53, 38:37, 23:20)
Tillie 19, Hanga 18, Blažič brez točke (met iz igre 0/2, 2 skoka in ukradena žoga v 5 minutah); Pascolo, Cinciarini in Hickman 11, Z. Dragić zaradi poškodbe ni igral.