Luka Dončić Luka Dončić Evroliga Jaka Blažič Zoran Dragić

Petek, 16. 12. 2016, 22.48

Evroliga, 12. krog

Barcelona nemočna v Moskvi, Dragić izgubil v Istanbulu

V 12. krogu elitne evrolige je Luka Dončić z madridskim Realom z 81:68 izgubil pri Darušafaki. Jaka Blažič je z Baskonio v dramatični končnici z 91:92 v gosteh premagal Unics iz Kazana. Zoran Dragić je v petek z Milanom klonil v Istanbulu.

Po enajstih krogih evrolige najbolje kaže CSKA, ki je izgubil le enkrat in se bo v petek srečal z Barcelono.

Že danes so aktivni tudi slovenski legionarji. Prvi je na parket stopil Jaka Blažič, ki je z Baskonio gostoval pri Unicsu iz Kazana. Predzadnje moštvo tekmovanja se je odlično upiralo Špancem, sekundo pred koncem rednega dela vodilo z 91:90, nato pa so gostje z dvema uspešno izvedenima prostima metoma zmago odpeljali iz Rusije. Slovenski košarkar je v dobrih 15 minutah igre k slavju z 91:92 prispeval devet točk, skok in ukradeni žogi.

Manj zadovoljni so lahko košarkarji Reala iz Madrida, za katerega igra 17-letni Luka Dončić, ki so pri Darušafaki večji del tekme zaostajali. Še dobro minuto in pol pred koncem so gostitelji vodili za 22 točk (81:59), v končnici pa so Španci le nekoliko omilili poraz. Slovenski najstnik je ob porazu dosegel osem točk, v statistiko pa dodal šest podaj in skokov.

Aktivna sta bila še dva kluba slovenskih legionarjev, ki sta se pomerila med seboj. Brose Bamberg Alekseja Nikolića je gostil Anadolu Efes Alena Omića in se brez pomoči slovenskega košarkarja veselil zmage. Omič na drugi strani je igral 9 minut, v tem času pa se ni vpisal med strelce.

Zadnji slovenski košarkar v evroligi z nastopom v 12. krogu je bil Zoran Dragić. Njegov Emporio Armani je danes gostoval pri turškem Galatasarayu in izgubil z 80:83. Dragić je za Milančane v tesni in razburljivi končnici tekme v Istanbulu zbral sedem točk in osem skokov, pa še po eno podajo in ukradeno žogo, kar pa ni bilo dovolj za zmago Italijanov.

Četrtek

Darušafaka : Real Madrid 81:68 (52:44, 35:31, 17:20)
Wanamaker 27, Clyburn 14; Reyes 16, Hunter 10, Dončić 8, 6 skokov, 6 podaj v 23:37

Unics : Baskonia 91:92 (67:67, 40:43, 20:22)
Langford 28, Colom 23; Larkin 22, Shengelia 19, Blažič 9, skok, 2 ukrad.žogi v 15:16

Žalgiris : Olympiacos 75:88 (60:63, 40:42, 23:21)
Jankunas 18, Motum 12; Papanikolaou, Lojeski oba po 16, Printezis 15

Crvena zvezda : Maccabi Tel Aviv 83:58 (65:42, 42:24, 19:14)
Simonović 14, Kuzmić 12; Seeley 15, Goudelock 13

Brose Bamberg : Anadolu Efes  91:83 (71:64, 48:41, 23:22)
Causeur 28, Miller 17, Strelnieks 12, Nikolić ni igral; Granger 23, Brown 18, Omić 0, 3 skoki in 1 podaja

Petek

Galatasaray : Emporio Armani Milan 83:80 (62:59, 43:32, 21:15)
Micov 23,Schilb 17, Guler 13; Sanders 18, Simon 15, Dragić 7, 8 skokov 1 podaja, 1 uk. žoga v 32:34

CSKA : Barcelona 92:76 (71:65, 44:42, 24:11)