EuroBasket 2017 Goran Dragić Goran Dragić Luka Dončić Luka Dončić Igor Kokoškov Anthony Randolph

Pripravljalni turnir v Izraelu

Slovenci v Tel Avivu stisnili desnico tudi Turkom

3

Goran Dragić | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenski košarkarji so v pripravah na EuroBasket 2017 v Tel Avivu dvakrat izgubili. V petek so bili za četo Igorja Kokoškova premočni domačini Izraelci (89:84), v soboto pa so jo po napeti končnici premagali še Turki (86:84).

Slovenci, ki so tekmo začeli v postavi Goran Dragić, Luka Dončić, Gašper Vidmar, Edo Murić in Klemen Preprelič, so se kot na petkovi tekmi proti domačinom bolj počasi ogreli tudi proti Turkom. Ti so prvi polčas dobili s šestimi točkami prednosti. Slovenci so na krilih Gorana Dragića, ki je na koncu dosegel 22 točk (največ na tekmi), zapretili v tretji četrtini in se nasprotnikom približali le na dve točki zaostanka. Takšna je bila prednost Turkov po številnih preobratih v zadnji četrtini tudi na koncu.

Poleg Dragića se je v slovenski izbrani vrsti izkazal Klemen Prepelič (19 točk), medtem ko Luka Dončić ni bil razpoložen. V več kot pol ure je dosegel le štiri točke. Pri Turkih sta blestela zvezdnik Fenerbahčeja Melih Mahmutoglu (22) in soigralec velikega LeBrona Jamesa pri Clevelandu Cedi Osman (17).

Slovenski košarkarji so v sklopu priprav na evropsko prvenstvo že pred tem odigrali šest tekem. Premagali so univerzitetno ekipo Rusije, Češko, Madžarsko in Ukrajino, poraz pa sta jim prizadejala Hrvaška in Izrael.