Liga NBA, 25. januar

Goran Dragić se je vrnil od mrtvih in navdušil

1

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je z Miamijem zmagal na gostovanju pri Brooklynu in se razveselil pete zaporedne zmage v ligi NBA. Ljubljančan je bil s 17 točkami tretji strelec Miamija. New York je s Sašo Vujačićem izgubil v Dallasu, Mariborčan pa je na parketu prebil le eno samcato sekundo.

Košarkarji Miamija nadaljujejo zmagoviti niz. Na gostovanju pri Brooklynu, ki je v tej sezoni najslabše moštvo v vzhodnem delu lige NBA, so dočakali že peto zaporedno zmago, s katero so ohranili možnosti, da bi lahko ob nadaljevanju podobnih predstav še ujeli mesto, ki pelje v končnico.

Vročica je bila v New Yorku na hudi preizkušnji, saj je na začetku četrte četrtine zaostajala že za 18 točk (71:89). Nato se je prebudil najboljši strelec Miamija Dion Waiters. Junak nedavne domače zmage nad Golden Statom je kar 14 od 24 točk dosegel v zadnji četrtini, Miami pa se je veselil tesne, a dragocene zmage s 109:106.

Ljubljančan Goran Dragić je bil s 17 točkami tretji strelec svoje ekipe, prispeval pa je še devet podaj in skokov, tako da je bil zelo blizu trojnemu dvojčku.

Gostiteljem ni pomagalo niti 33 točk Brooka Lopeza, ki je prvič v karieri v ligi NBA na eni tekmi dosegel tri trojke. Brooklyn je na zadnjih 15 srečanjih zmagal le enkrat, Miami pa je v tej sezoni na tekmah, ki jih je odigral v sredo, skoraj nepremagljiv. Od osmih jih je dobil kar šest.

Liga NBA, 25. januar:

Brooklyn Nets : Miami Heat 106:109
Lopez 33 (met iz igre 11/23), Bogdanović 17; Waiters 24, 8 podaj, Ellington 22, Dragić 17 (met iz igre 6/16, met za tri točke 1/3, prosti meti 4/5), 9 sk., 9 podaj, 2 ukr. žogi, 3 izg. žoge v 39 minutah

Dallas Mavericks : New York Knicks 103:95
Barnes 23, Curry 20, Nowitzki 19; Anthony 30, 8 sk., Lee 23, Vujačić 0 v 1 sekundi

Cleveland Cavaliers : Sacramento Kings 112:116*
James 24, 13 sk., 11 podaj, Love 21, 16 sk., Irving 20, Shumpert 16; Cousins 28, 11 sk., 9 podaj, Collison 23, Afflalo

Boston Celtics : Houston Rockets 120:109
Thomas 38 (met iz igre 15/27), 9 podaj, Crowder 23, 10 sk., Horford 20, 9 podaj; Harden 30, 12 podaj, Anderson 19, Dekker 15

New Orleans Pelicans : Oklahoma City Thunder 105:114
Moore 18, Hill (8 sk.), Holiday (8 podaj) in Evans (9 podaj) 14; Westbrook 27, 12 sk., 10 podaj, 8 izg. žog, Adams 20, 11 sk., Kanter 17, 11 sk.

Charlotte Hornets : Golden State Warriors 103:113
Walker 26, 8 podaj, Batum 16, 8 podaj, Kidd-Gilchrist 15, 9 sk.; Durant 33 (met iz igre 11/20), Curry 28, Thompson 19

Chicago Bulls : Atlanta Hawks 114:119
Butler 40 (met iz igre 13/22), Wade 33 (met iz igre 14/24); Schroder 24, 9 podaj, Millsap 21, Sefolosha 18, Hardaway Jr. 17, Howard (12 sk.) in Bazemore 16

Milwaukee Bucks : Philadelphia 76ers 109:114
Monroe 28, 9 sk., Parker 20, Antetokounmpo 17, 12 sk.; Henderson 20, Ilyasova (9 sk.) in Šarić 17, Noel 16, 13 sk.

Memphis Grizzlies : Toronto Raptors 101:99
Gasol 42 (met iz igre 14/25), Randolph 16, 8 sk., Allen 15, 11 sk.; Lowry 29, 8 podaj, Powell 21, Joseph 15

Portland Trail Blazers : Los Angeles Lakers 105:98
Lillard in McCollum 24, Plumlee 19, 13 sk.; Williams 31 (met iz igre 10/20), Clarkson 22, Young 15, Zubac 12, 10 sk.