Sreda, 29. 3. 2017, 7.13

Liga NBA, 28. marec

Kakšna zmaga Dragića in njegovega Miamija #video

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

V ligi NBA je v noči na sredo Miami Heat, ki je pred koncem rednega dela sezone na meji končnice, gostoval pri Detroit Pistons, kjer igra Beno Udrih. V izdihljajih srečanja je po preobratu tekmo dobila Vročica z izidom 96:97.

Na tekmi sta igrala oba slovenska predstavnika. Po pričakovanjih in statusu v ekipi se je veliko bolje izkazal Goran Dragić, ki je bil z 28 točkami najboljši košarkar Miamija. Ljubljančan, ki je na parketu preživel 34 minut, je v svojo statistiko vpisal še štiri skoke in štiri podaje.

Junak tekme je bil Hassan Whiteside. Ta je tik pred zvokom sirene dobil odbito žogo Gorana Dragića in jo položil v koš. Whiteside je na tekmi dosegel 17 točk ter prispeval še devet skokov in podajo. "Mislil sem si: 'Ne glede na to, kaj se zgodi, bom poskusil dobiti ta skok.' Stegnil sem roko in naredil, kar je bilo v mojih močeh," je po tekmi dejal Hassan Whiteside.

Pri domačih košarkarjih je bil s 25 točkami najuspešnejši Kentavious Caldwell-Pope, Tobias Harris in Ish Smith pa sta se ustavila pri devetih točkah. Svojo priložnost je dobil tudi Beno Udrih. Ta je v 17 minutah, ki mu jih je namenil trener, dosegel šest točk, tri skoke in štiri podaje.

Za Detorit je bil to že peti zaporedni poraz, medtem ko je bila za Miami to izjemno pomembna zmaga. Vročica je trenutno na osmem mestu vzhodne konference, ki še vodi v končnico lige. Ekipa iz Floride za eno zmago zaostaja Chicago, dve pa zdaj Detroit.

Liga NBA, 28. marec:

Charlotte Hornets : Milwaukee Bucks 108:118
Walker 26, Kaminsky 20; Snell 26, Antetokounmpo 20

Indiana Pacers : Minnesota Timberwolves 114:115
George 37, Teague 20, 10 sk.; Towns 37, 12 sk., Rubio 21, 10 asis.

Brooklyn Nets : Philadelphia 76ers 101:106
Lopez 26, Lin 11; Šarić 23, Covington 21, 13 sk.

Detroit Pistons  : Miami Heat 96:97
Caldwell-Pope 25, Smith 19, (Beno Udrih 6, 3 sk., 4 asis., igral 17 minut); (Goran Dragić 28, 4 sk., 4 asis., igral 34 minut), Whiteside 17, 9 sk.

Atlanta Hawks : Phoenix Suns 95:91