NBA Charlotte Hornets Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić

Sobota, 30. 4. 2016, 6.25

Dobro je. Goran Dragić in druščina so se izvlekli. (video)

dragic miami heat charlotte | Foto Guliver/Getty Images

Miamiju in Goranu Dragiću je ob morebitnem porazu s Charlottom grozil izpad iz končnice. A je Vročica slavila na gostovanju. Zmagala je tudi Indiana.

Portland je po zmagi 106:103 nad LA Clippersi napredoval v drugi krog končnice. Na preostalih dveh dvobojih, ki sta potekala sinoči, pa bo potrebna sedma tekma. Miami se je z Goranom Dragićem izvlekel na gostovanju pri Charlottu.

Slavil je s 97:90. Ljubljančan je bil s 14 točkami tretji strelec ekipe, imel pa je tudi sedem skokov, kar ga je postavilo na vrh lestvice najboljših skakalcev svoje ekipe. O napredovanju bo Vročica odločana na svojem parketu.

Oglejte si vrhunce tekme:

Wadov večer

S 23 točkami je bil strelski junak Miamija sicer Dwyane Wade, ki za tri točke ni zadel vse od decembra. Zgrešil je 22 zaporednih metov, tokrat je oba zadel, tudi v zadnji minuti, ko se je Charlotte nevarno približal. V zadnji četrtini je 34-letni zvezdnik dosegel deset točk. To je bil šele 11. domači poraz Charlotta v sezoni. Kemba Walker je pri gostiteljih dosegel strelski rekord kariere - 37 točk.