Petek, 28. 4. 2017, 20.35

Evroliga, četrtfinale

MVP Dončić popeljal Real na zaključni turnir

Luka Dončić | Foto Sportida

Madridski Real se je uvrstil na zaključni turnir evrolige, potem ko je na odločilni tekmi premagal Darušafako. Odlični Luka Dončić je bil izbran za najkoristnejšega igralca tekme. Realu, Fenerbahčeju in CSKA  se je kot zadnji na zaključnem turnirju košarkarske evrolige pridružil Olympiacos.

Zaključni turnir evrolige bo potekal v Istanbulu med 19. in 21. majem. Na njem se bo Real pomeril s Fenerbahčejem. Madridčani so še tretjič premagali Darušafako, tokrat z 89:71. Luka Dončić je bil najkoristnejši igralec tekme. Imel je najvišji statistični indeks v svoji ekipi. V 29 minutah je dosegel 11 točk in dodal še sedem podaj ter pet skokov. Imel je tri izgubljene žoge. V drugem polfinalu se bo CSKA pomeril z Anadolujem ali Olympiacosom, ki je izidi v zmagah proti Turkom izenačil na 2:2.

Drama, ki jo je Jaka Blažič izgubil

Jaki Blažiču in soigralcem Baskonie ni uspelo izsiliti četrte tekme proti favoriziranemu CSKA, ki bi jih obdržala v igri za zaključni turnir. Rusi so na gostovanje v Španijo prišli s prednostjo z 2:0 v zmagah in v gosteh potrdili uvrstitev med najboljše štiri. Gostitelji so se Moskovčanom dobro upirali, ob polčasu vodili za točko, v zadnjo četrtino pa krenili z dvema točkama zaostanka. Napeto je bilo vse do konca, v katerem so CSKA-ju pretili vse do zadnjih sekund, po izteku 40 minut pa izgubili z 88:90 in končali nastope v tem tekmovanju.

Darušafaka : Real Madrid* 78:89 (58:72, 38:45, 21:24) /1:3/
Wanamaker 25, Wilbekin 14; Llull 17, 5 pod., Randolph 15, Dončić 11, 5 sk., 7 pod. v 29 min.

Baskonia : CSKA 88:90 (70:72, 44:43, 24:22) /0:3/
Shengelia 19, Budinger 15, Jaka Blažič 10 točk, skok, tri ukr.žoge v 11:45; Higgins 21, DeColo 15

Sreda, 26. april
Darušafaka : Real Madrid 81:88 (58:70, 33:46, 17:26) /1:2/
Žižić 20, Wilbekin 18; Carroll 21, Ayon 18, Dončić 13, 8 skokov, 2 podaji in ukradena žoga v 26 minutah.

Anadolu Efes : Olympiacos 64:60 (51:37, 33:27, 14:17) /2:1/
Dunston 16, Heurtel 13; Spanoulis 15, Green, Printezis in Mantzaris 8

*ekipa je napredovala v polfinale

Druge tekme
Četrtek, 20. april
CSKA Moskva : Baskonia 84:82 (69:58, 40:35, 21:20) /2:0/
Teodosić 16, Hines in De Colo 10; Budinger 12, Jaka Blažič 2 točki in skok v 9 minutah.

Panathinaikos : Fenerbahče 75:80 (59:63, 43:45, 20:22) /0:2/