Evroliga Aleksej Nikolić Jaka Blažič Alen Omić Zoran Dragić Luka Dončić Luka Dončić

Petek, 28. 10. 2016, 22.55

Evroliga, 4. krog

Brose brez Nikolića izgubil z Barcelono, Dončićev Real s stotico prek Dragićevih

V četrtem krogu košarkarske evrolige je nemški Brose izgubil z Barcelono. Zoran Dragić z Milanom doma klonil pred Realom iz Luke Dončića. Alen Omić je z Anadolu Efesom slavil na turškem obračunu pri Darušafaki.

Fenerbahče ob CSKA-ju ostaja neporažen v evroligi, potem ko je dobil mestni derbi z Galatasarayem. Bamberg je bil brez Alekseja NIkolića nizko poražen v dvoboju z Barcelono.

Real Madrid je po torkovem porazu, ko ga je na njegovem terenu premagala Baskonia Jake Blažiča, tokrat v gosteh pri Milanu Zorana Dragića vpisal zmago. Madridčani so vodili skorajda vso tekmo, Milano se je v zadnjem delu sicer približal na dve točki, a so Španci hitro pobegnili in zmagali za 11. Dončić je igral dobre štiri minute in dosegel tri točke, Dragić je v 18 minutah dodal sedem točk.

Jaka Blažič, ki je bil junak zmage proti Realu je proti Olympiacosu dosegel devet točk, njegova Baskonia pa je bila poražena z 90:95.

Anadolu Efes Alen Omića je gostoval pri Darušafaki in v drugem polčasu izničil zaostanek in slavil zmago.

Četrtek

Darušafaka : Anadolu Efes 79:84 (65:58, 46:35, 20:13)
Wilbekin 13, Wanamaker 11: Thomas 17, Heurtel 15, Omić 2, 3 skoki v 6:58

Emporio Armani Milan : Real Madrid 90:101 (66:75, 41:52, 20:26)
Hickman 19, Sanders 16, Dragić 7, 2 skoka v 17:58; Randolph 20, Llull, Hunter oba po 18, Dončić 3, 2 skoka v 4:20

Baskonia : Olympiacos 90:95 (74:72, 52:47, 27:22)
Shengelia 20, Hanga 15, Larkin 14, Blažič 9, 3 skoki v 22:31; Mantzaris 17, Papanikolau in Spanoulis po 15

CSKA : Unics 98:80 (68:55, 47:43, 23:20)