Evroliga Aleksej Nikolić Alen Omić Zoran Dragić Jaka Blažič Luka Dončić Luka Dončić

Sreda, 26. 10. 2016, 22.30

Evroliga, 3. krog

Blažič junak zmage nad rekordnim Dončićem

Jaka Blažič | Foto Sportida

Pestro dogajanje v evroligi v dveh krogih poteka vse od torka do petka. Alen Omić se je z Anadolu Efes dobro upiral CSKA, a na koncu izgubil. Poraz je vpisal tudi Zoran Dragić z Milanom. Jaka Blažič je v dramatični končnici na terenu Reala iz Madrida Luke Dončića priskrbel zmago Baskonii.

Najbolj zanimivo je bilo v Madridu, kjer je Real z Luko Dončićem na španskem derbiju večji del tekme proti Baskonii Jake Blažiča, ki je igrala brez poškodovanega Andree Bargnanija, zaostajal. Madridčani so v zadnji četrtini stopili na plin, povedli tudi za šest, a nato je na sceno z dvema trojkama v zadnjih dveh minutah stopil Blažič in svojemu moštvu prigaral zmago.

Blažič je bil na koncu najučinkovitejši mož zmagovalcev, končal je pri 21 točkah, Dončić pa je s 15 točkami dosegel osebni točkovni rekord.

Alen Omić je z Anadolu Efes gostil aktualnega prvaka CSKA in mu pretil vse do konca tekme, ko so Rusi slavili za šest. Zoran Dragić je z Milanom gostoval pri Olympiacosu in izgubil za deset točk.

V sredo je bil aktiven še Brose Baskets Alekseja Nikolića, ki ga ni bilo v postavi, in za točko izgubil s Panathinaikosom.

Torek
Unics : Darušafaka 87:94 (59:65, 47:46, 29:28)

Anadolu Efes : CSKA 87:93 (63:69, 37:49, 23:26)
Thomas 16, Brown 14, Omić 7, 4 skoki v 7:38; De Colo 26, Teodosić 15

Olympiacos : Emporio Armani Milan 91:81 (70:61, 46:41, 25:19)
Green, Spanoulis oba po 16, Birch 12; Simon 16, Raduljica 14, Z. Dragić 13, 2 skoka v 25:15

Real Madrid : Baskonia 87:91 (66:69, 43:54, 19:32)
Ayon 16, Dončić 15, 3 skoki 4 podaje, ukradena žoga, blokada v 25:09; Blažič 21, 4 skoki, 2 ukradeni žogi v 27:04, Voigtmann 18