Evroliga Zoran Dragić Aleksej Nikolić Jaka Blažič Luka Dončić Luka Dončić

Petek, 20. 1. 2017, 21.57

Evroliga, 18. krog

Luka Dončić Realu pomagal do visoke zmage v Litvi

V 18. krogu košarkarske evrolige je Luka Dončić z madridskim Realom v petek zmagal v gosteh pri Žalgirisu. Milano Zorana Dragića je ugnal predzadnji Galatasaray, Brose Basket Alekseja Nikolića, ki ga ni bilo v postavi, je izgubil z vodilnim CSKA. Kot zadnji bo od slovenskih legionarjev na parket stopil Jaka Blažič.

Prvo tekmo 18. kroga med CSKA in Brose Basket, za katerega Aleksej Nikolić ni igral, so zanesljivo dobili Rusi. Košarkarji Crvene zvezde so peto zaporedno evroligaško zmago dosegli pri Maccabiju.

Do zmage je prišel tudi Zoran Dragić, ki je z Milanom premagal košarkarje Galatasaraya. Ljubljančan je v slabih 13 minutah igre dosegel 4 točke, vpisal pa še dva skoka in podajo.

V petek je Luka Dončić igral zelo solidno za Real, ki je po sijajni zadnji četrtini visoko zmagal proti Žalgirisu v gosteh.

Jaka Blažič je z Baskonio gostoval v vročih Atenah pri Olympiacosu in visoko izgubil. Grki so Špance razbili za kar 30 točk, slovenski branilec pa je dosegel le dve točki.

Četrtek:
CSKA
: Brose Bamberg 85:64 (69:48,44:33, 21:17)
DeColo 26, Hines 13; Theis 16, Meli 15

Fenerbahče : Panathinaikos 84:63 (60:45, 44:28, 27:16)
Datome 16, Duverioglu, Vesely oba po 13; James 25, Singleton 13

Maccabi Tel Aviv : Crvena zvezda 67:71 (54:48, 34:33, 17:16)
Goudelock 19, Iverson 13; Jović 14, Thompson 10

Milan : Galatasaray 92:87 (71:60, 49:39, 23:21)
Simon 19, Raduljica 13, Dragić 4, 2 skoka, podaja v 12:50; Guler, Fitipaldo oba po 17, Daye 14

Barcelona : Anadolu Efes 89:78 (63:53, 33:34, 16:15)
Koponen 20, Faverani 18;Paul 25, Heurtel 18

Petek:
Darassafaka
: Unics Kazan 71:64 (51:52, 33:34, 23:17)
Moerman 17, Wanamaker 16; Langford 16, Parakhouski in Antipov 13

Žalgiris : Real Madrid 59:74 (53:53, 33:41, 17:17)
Lima 13, Jankunas in Lekavcius 11; Hunter 14, Ayon in Carroll 11, Luka Dončić 6 (met iz igre 2/8, za tri 2/7), 5 skokov, 4 podaje, ukradena žoga in 2 izgubljeni žogi v 28 minutah.

Olympiacos : Baskonia 92:62 (76:43, 50:28, 24:17)
Printezis, Spanoulis in Papanikolaou 12; Larkin 12, Hanga, Blažič 2, 1 uk. žoga v 11:33.