Union Olimpija Eurocup

Sreda, 26. 10. 2016, 21.49

Eurocup, skupina D, 3. krog

Favorizirani Hapoel v drugem delu stopil na plin in zanesljivo ugnal Olimpijo

Košarkarji Uniona Olimpije so v tretjem krogu Eurocupa s 74:89 izgubili s Hapoelom Jerusalemom, ki je v Stožicah upravičil vlogo favorita.

1 / 34

Gostje so na začetku povedli in držali prednost nekaj točk, ki so jo Ljubljančani ob polčasu stopili zgolj na dve točki razlike in se na odmor odpravili z ugodnim rezultatom (39:41). Hapoel je v drugem polčasu zviševal prednost, v izdihljajih srečanja je vodil že za 20,  ob koncu pa slavil s 74:89.

Najbolj razpoložen v domači vrsti je bil s 17 točkami Dražen Bubnić, medtem ko jih je pri gostih 23 dosegel Tarence Kinsey, 22 pa jih je dodal Curtis Jerrells.

Union Olimpija je po treh krogih tako še brez zmage v Eurocupu, medtem ko je Hapoel Jerusalem, ki je v Stožicah nastopil z nekdanjim košarkarjem lige NBA Amarejem Stoudemirejem – ta je dosegel le pet točk –, že pri dveh.