Torek, 5. 9. 2017, 23.00

EUROBASKET 2017, 6. TEKMOVALNI DAN

Brez poraza le še Slovenija in Španija

pau gasol | Foto Reuters

Po večerni zmagi Finske proti Grčiji je postalo jasno, da bo zadnji dan skupinskega dela evropskega prvenstva v Helsinkih zelo razburljiv. Slovenija, ki po zmagi nad Islandijo s 102:75 še naprej ostaja neporažena, bo igrala proti Franciji, gostitelji Finci pa proti Islandiji.

Slovenija je proti Islandiji brez težav upravičila vlogo favorita. Na obračunu vodilne in zadnje ekipe skupine A je tekmec korak s favorizirano četo Igorja Kokoškova držal le v prvih 15 minutah. V zadnjih minutah prvega polčasa so Slovenci prestavili v višjo prestavo, strli islandski oreh in se odlepili. Tudi v drugem polčasu so uveljavljali premoč, tako da se je tekma sprevrgla v igro slovenske mačke z islandsko mišjo. Na koncu je razlika znašala 27 točk.

Kljub šibkosti tekmeca pa Slovenci niso varčevali nosilcev. Goran Dragić je dosegel 21 točk, 15 jih je prispeval Jaka Blažič, eno manj Klemen Prepelič, še eno manj Luka Dončić

Gostitelji Finci so spet leteli na krilih navijačev in preskočili še Grčijo.

S katerega mesta bo Slovenija iz Helsinkov odpotovala v Istanbul

Slovenija na 1. mestu v skupini

• Če premaga Francijo
  • Če izgubi s Francijo z največ dvema točkama razlike in Finska premaga Islandijo

Slovenija na 2. mestu v skupini

• Če izgubi proti Franciji s tremi ali štirimi točkami razlike in Finska premaga Islandijo (če izgubi za štiri točke, bi imela enako razmerje danih in prejetih košev kot Finska, a je Slovenija na medsebojni tekmi zmagala)
  • Če izgubi proti Franciji in Finska izgubi proti Islandiji

Slovenija na 3. mestu v skupini

• Če izgubi proti Franciji s petimi ali več točkami razlike in Finska premaga Islandijo.

Zanimiva in precej izenačena je bila tudi tekma v skupini C med Hrvaško in Španijo. V končnici pa so si Španci priborili pet točk prednosti, a dali Hrvatom darilo v obliki tehnične napake in štirih prostih metov. Vseeno so uspeli ohraniti zbranost in učinkovitost ter se veseliti pomembne zmage. Za Špance je Ricky Rubio dal 13 točk, toliko je imel skokov Dario Šarić, ki je dosegel 18 točk.

Fotogalerija Vida Ponikvarja s tekme med Slovenijo in Islandijo:

1 / 11

Slovenija ima po štirih krogih na svojem računu prav toliko zmag. V sredo jo čaka še sklepni obračun s Francijo, po katerem bo znan položaj na lestvici. Zanimiv pa bo tudi pogled na lestvico v skupini B, iz katere bodo kapetan Dragić in soigralci dobili tekmeca v osmini finala.