Ponedeljek, 14. 8. 2017, 19.02

Državno prvenstvo v košarki 3x3

Košarkarji Logatca in košarkarice Ilirije državni prvaki v košarki 3x3

Košarka 3x3 | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Naslova državnih prvakov v košarki 3x3, tekmovanje se je končalo v nedeljo, sta osvojili ekipi Logatca v moški konkurenci ter Ilirije v ženski, so danes sporočili iz Košarkarske zveze Slovenije.

V nedeljo je v Ljubljani potekal finalni turnir Samsung DP v košarki 3x3, na katerem se je v sedmih kategorijah pomerilo 31 ekip. V ženski kategoriji so nastopale tri ekipe, v vseh mlajših kategorijah na turnirju so nastopale štiri najboljše ekipe iz štirih kvalifikacijskih turnirjev, v najbolj prestižni članski kategoriji pa je nastopilo osem ekip.

Moške članske ekipe so bile na turnirju razporejene v dve skupini po štiri. Prvo mesto je v skupini A dosegla ekipa 3x3 Piran, ki je bila v skupinskem delu neporažena, drugo mesto pa so osvojili košarkarji 3x3 Logatec. V skupini B so bili prvi 3x3 Kranj, drugo mesto pa so si priigrali člani ekipe 3x3 Ljubljana East. V prvem polfinalu sta se pomerili moštvi 3x3 Piran in 3x3 Ljubljana East, v drugem pa 3x3 Kranj in 3x3 Logatec. Zmag v polfinalu sta se razveselili ekipi 3x3 Pirana in 3x3 Logatca, ki sta se pomerili v velikem finalu, z 19:17 so zmagali slednji.

Kategorija članic je bila edina, v kateri so nastopile le tri ekipe. V finale sta se uvrstili ekipi 3x3 Ilirije in Slovenija U18. V velikem finalu je 3x3 Ilirija še drugič na turnirju premagala Slovenijo U18 (17:10) in tako osvojila naslov državnih prvakinj.

Izvedli so tudi tekmovanja v zabijanju, zmagal je Tevž Ružič, ter v metanju trojk, najboljši je bil Stojan Đekanović; za najkoristnejšega igralca so razglasili člana zmagovalne ekipe Matica Urbasa.