Nedelja, 9. 4. 2017, 7.12

Liga NBA, 8. april

Pomembna zmaga Dragića in Miamija, ki ostajajo v igri za končnico

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

V noči na nedeljo so v ligi NBA igrali osem tekem. Od naših je igral le Goran Dragić, ki je na gostovanju pri Washington Wizards z Miamijem dosegel pomembno zmago. Tekma se je končala z izidom 103:106.

Miami Heat ostaja med živimi v boju za končnico. Tokrat so Goran Dragić in druščina premagali Washington Wizards, četrto ekipo vzhodne konference. Na tekmi je bil najbolj razpoložen Hassan Whiteside, ki je za svojo ekipo dosegel 30 točk in 12 skokov, v zadnji sekundi tekme pa je še blokiral met za tri točke Bradleyja Beala.

Goran Dragić je tokrat igral 37 minut. | Foto: Guliverimage/Getty Images Goran Dragić je tokrat igral 37 minut. Foto: Guliverimage/Getty Images

"To je tisto, za kar živimo"

Zelo razpoložen je bil tudi slovenski košarkar Goran Dragić. Ta je v svojo statistiko vpisal 18 točk, sedem podaj in štiri skoke. Ljubljančan pa je na parketu preživel 37 minut. "To je tisto, za kar živimo. Igralci želijo biti v takšnem položaju, počutiš se živega. Veliko je pritiska in neprespanih noči, zato ker te skrbi, kako bodo igrale ostale ekipe in kako bo stekla naša igra. Nekateri igralci imajo to radi, drugi ne. Vsi igralci v garderobi čutimo, da si zaslužimo borbo do konca," je po tekmi povedal Dragić.

"Ti fantje se v slačilnici počutijo žive. Ni ga denarja, da se lahko tako počutiš," je po tekmi povedal trener Miamija Erik Spoelstra.

Pri  Washingtonu je bil najboljši Markieff Morris, ki se je ustavil pri 21 točkah.

Miami je trenutno na devetem mestu vzhodne konference, ima isto razmerje zmag in porazov kot Chicago Bulls, ki so ta večer izgubili proti Brooklyn Nets. Tekma se je končala z izidom 107:106. Indiana, ki je trenutno na sedmem mestu, je v gosteh premagala Orlando Magic z izidom 112:127. V končnico se uvrsti prvih osem ekip.

Dve tekmi pred koncem rednega dela Miami čakata še dve zelo zahtevni tekmi. Na domačem parketu bodo najprej gostili Cleveland Cavaliers, nato pa še Washington Wizards.

Washington Wizards : Miami Heat 103:106
Morris 21, Wall 16; Whiteside 30, 12 sk., Johnson 19 (Goran Dragić 18 točk, sedem podaj in štiri skoke, igral 37 minut)

San Antonio Spurs : Los Angeles Clippers 87:98