Thermometer Blue 1,73

NBA Philadelphia 76ers Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić

Torek, 22. 11. 2016, 6.53

Dragića zadnji spravili na kolena

V ligi NBA sta se v noči na torek pomerili ekipi, ki na vzhodu spadata v spodnji del lestvice. Philadelphia je pred domačimi navijači s 101:94 preskočila Miami Heat našega Gorana Dragića in po številu zmag ujela moštvo s Floride. Dragić tokrat ni bil razpoložen pri metu. Poražen je bil tudi Beno Udrih, ki je v kratkem času zbral kar sedem podaj.

Philadelphia kljub zmagi proti Miamiju (101:94) še vedno zaseda zadnje mesto v vzhodni konferenci, a je zdaj ujela priključek s kar tremi moštvi.

Obračun je bil dobre tri minute pred koncem še izenačen (91:91), nato pa so domači pobegnili in se veselili zmage.

Gostom s Floride ni pomagala niti dobra igra centra Hassana Whitesida, ki je dosegel 32 točk in se pohvalil s 13 skoki.

Nekoliko slabši večer pa je imel pri metu Goran Dragić. Kapetan slovenske reprezentance je v 34 minutah iz igre zadel štiri od 13 poskusov. Zgrešil je vse štiri mete za tri točke. Zato pa se je lahko pohvalil s sedmimi podajami, a je kljub temu parket zapuščal sklonjene glave.

Ponoči je bil aktiven tudi Beno Udrih, ki je prav tako moral priznati poraz. Z 99:96 je bil od Detroita boljši Houston. Udrih je igral 16 minut in v tako kratkem času prišel do kar sedem podaj, dosegel pa je še tri točke (met za tri točke 1/1, za dve 0/1) in dva skoka.