1. 4. 2011,
16.21

Petek, 1. 4. 2011, 16.21

Dragić zmagal, poraz Udriha in Vujačića

V ligi NBA se je Goran Dragić s Houstonom veselil zmage proti San Antoniu (119:114), Saša Vujačić je z New Jerseyjem izgubil proti Philadelphii (90:115), Beno Udrih pa s Kralji proti Denverju (90:99).

Dragić je za Houston prispeval pet točk, Vujačić je ob porazu Mrežic vpisal deset točk, Udrih pa je za Sacramento nasul 11 točk in dodal tri skoke in tri podaje. San Antonio je doživel šesti poraz zapored, kar je najslabši niz sezone, na drugi strani pa je Houston z dragoceno zmago ohranil teoretične možnosti za končnico. Toda šest tekem pred koncem rednega dela ima tri zmage manj kot tekmeca za zadnje mesto v zahodni konferenci Memphis in New Orleans. Kevin Martin s 33 točkami, devet jih je dosegel v podaljšku, je bil ključni mož za zmago raket. Pri poražencih pa jih je Tony Parker zbral 31.

V Philadelphii je z New Jerseyjem gostoval Saša Vujačič in izgubil z 90:115. Slovenski košarkar je zbral deset točk v 22 minutah. Gostje so z lahko zmago potrdili uvrstitev v končnico. Thaddeus Young z 22 točkami in Elton Brand z 21 sta bila najbolj razpoložena pri zmagovalcih, ki so že zdaj za deset zmag izboljšali lanski dosežek, ko so ostali brez izločilnega dela tekmovanja.

Sacramento Bena Udriha pa je gostil Denver ter izgubil z 90:99. Udrih je igral 32 minut, v katerih je dosegel 11 točk ter imel po tri skoke, podaje in ukradene žoge. Denver je slavil na peti tekmi zapored, junak tekme pa je bil Raymond Felton. Kar 14 od 17 točk je namreč dosegel v zadnji četrtini, Sacramento pa z novim porazom ostaja v bitki za najslabše domače moštvo lige s Clevelandom; oba sta v 28 tekmah na domačem parketu dosegla le po deset zmag.

V Salt Lake Cityju je domača ekipa Utah Jazz proti Jezernikom iz Los Angelesa vodila že za 17 točk, kar pa ni bilo dovolj za zmago. Kobe Bryant z 21 točkami je bil najboljši pri zmagovalcih. V Detroitu so domači košarkarji izgubili z vodilno ekipo zahoda Chicagom, s tem pa tudi možnosti za uvrstitev v končnico.

Miami je do zmage v Minnesoti prišel v tretji četrtini, ko so gostje s Floride dosegli delni izid kar 25:1. Do konca je bil dvoboj nato le še formalnost ter priložnost, da Dwyane Wade (32 točk) in LeBron James (27) še nekoliko izboljšata strelsko statistiko.

Indiana je s tesno zmago proti Milwaukeeju, Danny Granger je zbral 17 ročk, še ohranila upe na končnico. Orlando je premagal Charlotte, Dwight Howard se je izkazal z dvojnim dvojčkom (26 točk in 14 skokov). Andray Blatche je s 36 točkami izenačil svoj najboljši strelski dosežek v ligi, z 19 skoki pa postavil osebni rekord na dosedanjih tekmah. Tudi po njegovi zaslugi je Washington ugnal Cleveland, pomagal pa mu je Jordan Crawford s trojnim dvojčkom (21 točk, 11 podaj in 10 skokov).

Liga NBA, 1. april

Indiana Pacers : Milwaukee Bucks 89:88 Granger 17, Hibbert 15; Jennings 20, Bogut 16

Orlando Magic : Charlotte Bobcats 89:77 Howard 26, Belson 15; Cunningham 21, Augustin 19

Philadelphia 76ers : New Jersey Nets 115:90 Young 22, Brand 21; Wright 15, Vujačič 10 točk, 0 skokov, 0 podaj

Washington Wizards : Cleveland Cavaliers 115:107 Blatche 36, McGee 25; Sessions 26, Hickson 21

Detroit Pistons : Chicago Bulls 96:101 Hamilton 30, Prince 17; Rose 27, Boozer 22

Atlanta Hawks : Boston Celtics 88:83 Crawford 20, Johnson 19; Pierce 25, Rondo 13

Minnesota Timberwolves : Miami Heat 92:111 Webster 22, Love 18; Wade 32, James 27

New Orleans Hornets : Memphis Grizzlies 81:93 Landry 19, Belinelli 14; Randolph 28, Allen 17

Houston Rockets : San Antonio Spurs 119:114 Martin 33, Dragić 5, 0 skokov, 0 podaj; Parker 31, Ginobili 23

Portland Trail Blazers : Oklahoma City Thunder 98:91 Aldridge 32, Batum 19; Durant 25, Harden 21

Phoenix Suns : Los angeles Clippers 111:98 Hill 19, Warrick 17; Gordon 21, Griffin 20

Sacramento Kings : Denver Nuggets 90:99 Garcia 17, Udrih 11, 3 skoki, 3 podaje; Felton 17, Martin 14

Utah Jazz : Los Angeles Lakers 85:96 Miles 24, Jefferson 17; Bryant 21, Gasol 16