košarka Beno Udrih Goran Dragić Goran Dragić Miami Heat Detroit Pistons Liga NBA

Sobota, 24. 12. 2016, 7.55

Liga NBA, 23. december

Strelski šov Gorana Dragića #video

goran dragić dragic | Foto Guliver/Getty Images

Goran Dragić je v ligi NBA za Miami dosegel kar 23 točk, a to ni bilo dovolj za zmago nad New Orleansom.

Košarkarji Miami Heat so v ligi NBA na gostovanju s 87:91 izgubili z New Orleans Pelicans. Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić je za poražene goste v 34 minutah zbral 23 točk (met iz igre 10:17, 2:4 za tri točke, 1:3 prosti meti), pet podaj in štiri skoke. Bil je prvi strelec Miamija in drugi na tekmi.

Najboljši igralec srečanja je bil v vrstah domačih Anthony Davis z 28 točkami, 22 skoki, kar je njegov rekord kariere, in štirimi blokadami.

Ekipa Detroit Pistons, za katero Beno Udrih ponovno ni igral, je doma izgubila z vodilnim moštvom lige Golden State Warriors s 113:119.

"Moramo narediti več"

V New Orleansu je bil dvoboj izenačen vse do konca, saj so gostje 14 sekund pred zvokom sirene zaostajali za tri točke (87:90). Jrue Holiday je devet sekund pred koncem zadel oba prosta meta in že postavil končni izid, saj Miamiju, kljub odmoru pred tem zadnjim delom, ni uspelo zadeti koša. Vročici obenem ni uspelo zadržati 14 točk prednosti, ki jo je imela še v drugem delu tretje četrtine.

Domači so namreč z delnima izidoma 15:0 in 12:0 prišli znova v igro, v drugem polčasu pa se je izkazal Davis, ki je v tem delu nanizal 19 točk in 14 skokov. Miami je obenem v zadnjih dobrih 15 minutah zbral vsega 19 točk in izgubil šest od 15 žog na tekmi. "Mislim, da smo povsem nadzorovali potek tekme 35 minut, tekmeci pa so nato zaigrali res zelo agresivno. Igrali so resnično izvrstno obrambo. Ni nam uspelo zadevati metov in na koncu nam je malo zmanjkalo. Ni izgovorov. Moramo narediti več," je po tekmi dejal Dragić.

Vrhunci tekme med New Orleansom in Miamijem:

Fantastični Westbrook

Nov izjemen večer in tretjo tekmo v nizu z več kot 40 točkami je prikazal Russell Westbrook, ki je zbral 45 točk in zadel tudi zadnjih 15 košev ekipe Oklahoma City Thunder. Ta je s 117:112 premagala Boston Celtics. Westbrook je kar 12 točk dosegel v zadnjih 96 sekundah, tudi tri zaporedne trojke, temu pa dodal po 11 podaj in skokov za štirinajsti trojni dvojček sezone. Ob šestem domačem porazu je bil zato Thomas kljub 34 točkam in desetim podajam razočaran.

James tri mesece brez pomoči Smitha

J. R. Smith, branilec prvakov severnoameriške košarkarske lige NBA Cleveland Cavaliers, bo zaradi zloma palca manjkal od 12 do 14 tednov. Smith si je zlomil desni palec na torkovi tekmi proti Milwaukeeju, ki so jo prvaki dobili po podaljšku s 114:108. Cleveland, ki vodi v vzhodni konferenci, je od prejšnjega petka tudi brez centra Chrisa Andersena, ki je že končal sezono zaradi strgane kolenske vezi.