1. 3. 2011,
22.09

Torek, 1. 3. 2011, 22.09

Dragić s Houstonom slavil v Portlandu

V košarkarski ligi NBA je bilo v noči na sredo osem dvobojev. Na parket je v dresu Houstona stopil tudi Goran Dragić in prispeval dve točki k zmagi svoje ekipe.

Dragić je ponoči po srednjeevropskem času z novim moštvom Houston Rockets zmagal v Portlandu s 103:87. Dragić je igral osem minut. V drugi četrtini je dal koš za delni izid 38:32 ter nato še podal Patricku Pattersonu za delni izid 40:35. V statistiko je vpisal še dva skoka.

Dragić je v igro vstopil tudi v zadnji četrtini, ko pa je hitro šel znova na klop po izgubljeni žogi in osebni napaki nad Geraldom Wallaceom.

Med tekmami onstran Atlantika je Indiana Pacers ugnala Golden State Warriors (109:100), Philadelphia 76'ers je doma klonila proti Dallas Mavericks (93:101), Toronto Raptors je premagal New Orleans Hornets s 96:90, košarkarji Milwaukee Bucks pa so bili boljši od Detroit Pistons (92:90).

Največ zanimanja je požel derbi vzhodne konference med moštvoma Orlando Magic in New York Knicks (116:110). V vlogi favoritov je bilo domače moštvo iz Orlanda. Dwight Howard je že v prvi četrtini dosegel 17 točk, nato pa so kratkohlačniki prevzeli pobudo. Ob polčasu so gostje vodili že za 11 točk, izstopala je zvezdniška trojica Amare Stoudemire (30), Chauncey Billups (30), Carmelo Anthony (25). Nato pa so stvari vzeli v roke domači košarkarji. Prvi zvezdnik moštva, "superman" Howard je tekmo sklenil s 30 točkami, 16 skoki in petimi blokadami, Jameer Nelson pa je v zadnji četrtini dosegel 14 od svojih 26 točk in prinesel čarovniji 39. zmago sezone.

Aktualni prvaki košarkarji Los Angeles Lakers so gostovanje pri moštvu z repa razpredelnice Minnesota Timberwolves pričakovano sklenili z novo zmago (90:79), za veliko presenečenje pa so v derbiju zahoda poskrbeli košarkarji Memphis Grizzlies. Premagali so vodilno moštvo zahodne konference in najuspešnejšo ekipo letošnje lige San Antonio Spurs (109:93).

Ostroge so brez poškodovanega Tonyja Parkerja prikazale porazno predstavo, rezervist Gary Neal je edini vpisal več kot deset točk (14), udarna trojica začetne peterke Tim Duncan, Manu Ginobili in DeJuan Blair pa se je ustavila pri zelo skromnih devetih točkah vsak ter na klopi presedela večino zadnje četrtine.

Milwaukee : Detroit 92:90 Jennings 21, Salmons 14; Stuckey 25, Monroe 13

Portland : Houston 87:103 Batum 22, Wallace 14; Lowry in Scola po 21, Dragić 2, 2 skoka in podaja