Zoran Dragić Alen Omić Luka Dončić Luka Dončić Jaka Blažič Aleksej Nikolić Evroliga

Petek, 11. 11. 2016, 20.49

Evroliga, 6. krog

Luka Dončić prvi skakalec Reala

Luka Doncic

Luka Dončić je v košarkarski evroligi z Realom izgubil na gostovanju pri moskovskem CSKA. Jaka Blažič je visoko premagal Fenerbahče.

CSKA, ki ostaja brez poraza, je na derbiju premagal madridski Real. Zanj je Luka Dončić dal devet točk. Imel je osem skokov, več kot vsi drugi soigralci, in drugi statistični indeks v moštvu. Baskonia je raztreščila Fenerbahče za kar 34 točk. od tega jih je Jaka Blažič prispeval 11.

Od klubov, v katerih igrajo slovenski košarkarji, je kot prvi nastopil Brose Bamberg (Aleksej Nikolić ni bil z ekipo v Turčiji), ki je na gostovanju tesno s 70:72 izgubil proti Darussafaki.

Zoran Dragić (Emporio Armani Milan) je v neposrednem obračunu v Italiji spravil v slabo voljo Alena Omića (Anadolu Efes). Milančani so premagali tekmeca iz Turčije, slovenska reprezentanta pa se sploh nista vpisala med strelce. Prvi je na parketu prebil devet, drugi pa le dve minuti.

Evroliga, 6. krog:

Četrtek:
​Unics Kazan : Crvena zvezda 65:62
Langford 23, Williams 10, 9 sk., 4 bl.;  Wolters 11, Kuzmić 10, 9 sk.

Darussafaka : Brose Bamberg 72:70
Clyburn 17, Berans 15; Strelnieks 14, Theis 13

Panathinaikos : Maccabi Tel-Aviv 83:75*
Singleton 26, Calathes 13; Weems 15, Goudelock 14

Emporio Armani Milan : Anadolu Efes 105:92
Sanders 22, Gentile 17, Dragić 0, met za tri 0/1, 1 skok, 1 izg. žoga v 9 minutah; Heurtel 18, 7 podaj, Dunston 17, 8 sk., Omić 0, met za dve 0/1 v 2 minutah

Barcelona : Žalgiris 92:86