Torek, 28. 2. 2017, 7.00

Liga NBA, 27. februar

Goran Dragić najboljši, a je konec sanjskega niza

Goran Dragić | Foto Getty Images

Košarkarji Miami Heat so izgubili na gostovanju pri Dallasu. Vročici do četrte zaporedne zmage v ligi NBA ni pomagalo niti 24 točk Gorana Dragića, znova najboljšega strelca gostov. To je bil tretji poraz Miamija na zadnjih 19 tekmah. New York je ostal doma prekratek za točko proti Torontu, Saša Vujačić pa je zgrešil oba meta za tri točke.

Velik niz košarkarjev Miamija (klubski rekord), ki so na zadnjih šestnajstih tekmah vedno presegli mejo stotih točk, se je končal v Dallasu. Vročica je v zvezni državi Teksas naletela na trdno obrambo Dallasa, ki je prisilil goste, da so tekmo končali pri 89 točkah. Več kot četrtino jih je prispeval slovenski reprezentant Goran Dragić.

Dragić: Miami pozabil na največje orožje

Pred tekmo ga je v slabo voljo spravila novica o hudi poškodbi mlajšega brata Zorana Dragića, zaradi katere ta v tej sezoni ne bo več stopil na parket. Nato je ostal še brez zmage v Dallasu, četrte zaporedne v ligi NBA, s katero bi si izboljšal položaj v boju za nastop v končnici.

Ljubljančan je bil ponovno najboljši strelec svoje ekipe. V dvorani American Airlines Center je dosegel 24 točk. "Nismo uporabili svojega največjega orožja. Morali bi biti bolj lačni v napadu in igrati bolje v obrambi. Dallas je bil fizično močnejši od nas," je pogrešal več razigranosti v napadu in boljše sodelovanje v obrambi.

Kako je Goran Dragić v enem izmed napadov ukanil branilca Dallasa?

Miamiju je kazalo odlično v zadnji četrtini, ko je po trojki Dragića slabih pet minut do konca povedel z 89:84. Nato je sledil preobrat, saj so Telički do konca srečanja dosegli 12 točk, Miami pa niti ene. Poraz moštva s Floride, pri katerem je z 19 točkami in skoki izstopal tudi center Hassan Whiteside, je bil neizbežen.

Goste je najbolj namučil Seth Curry. Brat zvezdnika Golden State Warriors Stephena Curryja, ki je v noči na torek z Bojevniki zmagal v Philadelphii, a na srečanju zgrešil vseh 11 metov za tri točke in tretjič na 211 tekmah lige NBA ostal brez zadete trojke, je napolnil mrežico Miamija. Bil je prvi strelec tekme z 29 točkami, izza črte, ki označuje met za tri točke, pa je zadel kar petkrat od sedmih poskusov.

Tesen poraz Mariborčana, boleča izguba Toronta

Igrala je tudi ekipa Saše Vujačića New York Knicks in doma izgubila proti Toronto Raptors z 91:92. Vujačić se v treh minutah igre ni vpisal med strelce. Zvezdnik kanadske zasedbe Kyle Lowry pa bo manjkal do konca sezone zaradi poškodbe zapestja, so sporočili iz Toronta. Upajo, da se bo košarkar, ki ima v svoji enajsti sezoni povprečje 22,8 točke, 6,9 podaje in 4,7 skoka na tekmo vrnil vsaj za končnico.

LeBron James je s 24 točkami, 10 skoki in šestimi podajami vodil Cleveland Cavaliers do zmage nad Milwaukee Bucks s 102:95. Po sobotnem porazu s Chicagom se je Cleveland z novo zmago še utrdil v vodstvu na vzhodnem delu lige.

Dallas Mavericks : Miami Heat 96:89
Se. Curry 29, Barnes 24; Dragić 24 (met iz igre 10/21, me za tri točke 2/5, prosti meti 2/3), 6 podaj, 5 sk., 4 izg. žoge, 3 ukr. žoge v 37 minutah, Whiteside 19, 19 sk.

New York Knicks : Toronto Raptors 91:92
Anthony 24, Lee in Rose 16, Vujačić 0 (met za tri točke 0/2) v 3 minutah; DeRozan 37 (met iz igre 13/25), 8 sk., Ibaka 15

Cleveland Cavaliers : Milwaukee Bucks 102:95
Irving 25, 9 podaj, James 24, 10 sk., 6 podaj, Williams 14; Brogdon 20, Monroe 13

Philadelphia 76ers : Golden State Warriors 108:119
Šarić 21 (met za tri točke 0/6), 7 sk., 7 podaj, Henderson 16, Covington (8 sk.) in Holmes 15; Durant 27, 8 sk., Thompson 21, St. Curry 19 (met za tri točke 0/11), Pachulia 16, Green 14, 11 podaj, 5 ukr. žog

Boston Celtics : Atlanta Hawks 98:114
Thomas 19, 7 sk., 7 podaj, 7 izg. žog, Smart 16, Brown 15; Schroder 21, Millsap (10 sk.) in Howard /(12 sk.) 17, Bazemore 15

Houston Rockets : Indiana Pacers 108:117
Williams 28, Harden 25, 12 podaj, 7 sk., Hilario 15, 7 sk.; Teague 25, 8 sk., 6 podaj, Stuckey 17, George 15, 7 sk.

Sacramento Kings : Minnesota Timberwolves 88:102
Koufos (11 sk.), Cauley-Stein in McLemore 14; Towns 29, 17 sk., Wiggins 27, Bjelica 10, 12 sk., Rubio 9, 11 podaj