15.20

Sreda, 19. 11. 2014, 15.20

Dragić napadel Detroit, Udriha in kar štiri soigralce pa virus

V najmočnejši ligi NBA sta bila aktivna oba slovenska kluba, ki sta bila polovično uspešna, od trojice slovenskih košarkarjev pa je bil na parketu le Goran Dragić.

Phoenix Suns so odigrali težko tekmo na gostovanju pri Detroitu. Ob koncu zadnje četrtine so bila Sonca že na pragu zmage, ko so vodila s 85:77. Takrat je Goran Dragić povišal naskok, a so se domači vrnili in pol minute pred zadnjim zvokom sirene celo povedli za točko (86:85), ko je trojko zadel Caldwell-Pope.

Vse stvari je na svoje mesto postavil najboljši mož Phoenixa Eric Bledsoe, ki dosegel zadnje tri točke na tekmi od skupno 18.

Gogi je tekmo končal pri 12 točkah, štirih podajah in treh skokih, na parketu pa prebil 31 minut. Njegovega brata Zorana Dragića ni bilo v ekipi.

Nemočno pa je šele tretji poraz Memhpisa v sezoni spremljal Beno Udrih, ki ga je napadla trebušna gripa. A slovenski košarkar ni edini, ki ima tovrstne težave v moštvu, saj zaradi enakega razloga niso zaigrali še Tony Allen, Courtney Lee, Kosta Koufos in Jon Leuer.