Sreda, 18. 1. 2017, 6.55

Liga NBA, 17. januar

Rakete so se opekle na terenu Vročice, Dragić prispeval velikih 21 točk #video

Goran Dragić | Foto Reuters

Za košarkarje Miami Heat in slovenskega košarkarja Gorana Dragića so končno posijali žarki upanja. Po desetih porazih na zadnjih 11 tekmah so ponoči s 109:103 pred domačimi navijači premagali mogočne Rakete iz Houstona, tretje moštvo na lestvici zahodne konference.

Goran Dragić je bil z 21 točkami, osmimi skoki in osmimi podajami najboljši igralec Vročice, ki pa še vedno ostaja na skromnem predzadnjem mestu vzhodne konference.

Pri nasprotnikih je močno izstopal James Harden, ki je v 39 minutah zbral 40 točk, 12 skokov in deset podaj ter s tem vknjižil svoj četrti trojni dvojček v tej sezoni.

Tekma, prva v domači dvorani za Miami po 1. januarju, je bila izenačena vse do zadnjega dela. Gostje so sedem minut pred koncem še vodili z 89:88, nato pa so sledile minute domačih na čelu z Dragićem, ki je za vodstvo Miamija in novo zmago v tem obdobju prispeval tri podaje in zadel prosti met, s čimer so gostitelji povedli z 99:91, kasneje pa je prednost narasla celo na 11 točk in zmagovalec je bil znan.

"Vesel sem, da so bili fantje končno nagrajeni za ves vložen trud. A današnja zmaga še ne zagotavlja preobrata," je po tekmi dejal trener Miamija Erik Spoelstra in dodal, da morajo enostavno nadaljevati trdo delo in ostati na začrtani poti.

Kaj se je dogajalo na preostalih tekmah lige NBA? Toronto Rapptors so na krilih DeMara DeRozana (36 točk in 11 skokov) in Coryja Josepha (s 33 točkami je postavil osebni rekord ) s 119:109 premagali Mrežice iz Brooklyna.

Za las so celo kožo odnesli košarkarji ekipe Mavericks iz Dallasa, ki so z 99:98 ugnali Bike iz Chicaga. Navdušil je Jimmy Butler, ki je dosegel 24 točk, devet skokov in 12 podaj.

Zvezdnika Chrisa Paula čaka operacija

Košarkarji Clippersov v prihodnjih šestih do osmih tednih ne bodo mogli računati na zvezdnika Chrisa Paula, ki si je v ponedeljek na tekmi proti Oklahoma City Thunder pri trku z Russellom Westbrookom poškodoval palec in bo moral na operacijo.

Zaropotale so tudi Ostroge iz San Antonia, ki so bile s 122:114 boljše od Minnesote. Pri zmagovalcih sta bila najboljša Kawhi Leonard, ki je dosegel 34 točk, sedem skokov in pet podaj, ter Lamarcus Aldridge, ki je prispeval 29 točk.

Nuggets iz Denverja so s 127:121 odpravili Jezernike iz Los Angelesa. Nikola Jokić je za zmagovalce prispeval 29 točk in 15 skokov.

Liga NBA, 17. januar:

Brooklyn Nets : Toronto Raptors 109:119
Lopez 28, LeVert 14, Hollis-Jefferson 14. 8 sk.; DeRozan 36, 11 sk., Joseph 33

Miami Heat : Houston Rockets 109:103
Goran Dragić v 37 minutah 21 točk, 8 sk., 8 as.; Whiteside 14, 15 sk.; Harden 40, 12 sk., 10 as.

Chicago Bulls : Dallas Mavericks 98:99