Liga NBA košarka

Petek, 9. 12. 2016, 6.59

Liga NBA, 8. december

Bojevniki na krilih Curryja do zmage v Salt Lake Cityju #video

Lanski finalisti severnoameriške lige NBA, košarkarji Golden State Warriors, so ponoči v gosteh z rezultatom 106:99 premagali ekipo Utah Jazz. Odločila je že uvodna četrtina, v kateri so si nabrali 25 točk prednosti. Prvo ime obračuna je Stephen Curry, ki je dosegel 26 točk.

Stephen Curry je proti Utahu dosegel 26 točk, od tega kar 14 v uvodni četrtini, kjer je košarkarjem Golden State Warriors uspel niz 29:1 za vodstvo z 29:5.  | Foto: Reuters Stephen Curry je proti Utahu dosegel 26 točk, od tega kar 14 v uvodni četrtini, kjer je košarkarjem Golden State Warriors uspel niz 29:1 za vodstvo z 29:5. Foto: Reuters
Bojevniki so tekmo začeli skoraj neverjetno, saj jim je proti gostiteljem uspel niz 29:1 za vodstvo z 29:5, med katerim je Stephen Curry dosegel 14 točk. Kevin Durant je za najboljšo ekipo zahodne konference dodal 21 točk in 11 skokov.

"Prvo četrtino smo odigrali fantastično, predvsem to velja za igro v obrambi. Žal nadaljevanje ni bilo več tako uspešno, v obrambi je naša intenzivnost popustila, vendar je bila na srečo naša prednost dovolj velika, da tekme nismo izgubili," je po dvajseti zmagi svoje ekipe dejal Steve Kerr, trener Golden State Warriors.

Največ košev je padlo na obračunu med ekipo Toronto Raptors in Minnesoto Timberwolves, skupaj kar 234. S 124:110 je bil boljši Toronto. S 27 točkami in osmimi skoki se je najbolj izkazal DeMar DeRozan, pri poražencih pa Zach LaVine, ki je dosegel 29 točk.

Washington Wizzards so bili z 92:85 boljši od Denver Nuggets, Memphis Grizzlies pa so za las z 88:86 premagali Portland Trail Blazers. Levji delež k zmagi je s 36 točkami prispeval Španec Marc Gasol.

Marc Gasol je k zmagi Memphisa proti Portlandu prispeval kar 36 točk.  | Foto: Getty Images Marc Gasol je k zmagi Memphisa proti Portlandu prispeval kar 36 točk. Foto: Getty Images

Philadelphia 76ers je z 99:88 strl odpor New Orleans Pelicans, ki jim ni pomagal niti dvojni dvojček Anthonyja Davisa, Chicago Bulls pa so s 95:91 ugnali Ostroge iz San Antonia, kjer je Pau Gasol s 13 točkami in 10 skoki dosegel dvojni dvojček.

Kaj pa Slovenci?

Slovenski košarkarji v ligi NBA so tokrat imeli prost večer. Goran Dragić bo v noči na soboto z Miami Heat gostoval pri prvakih lige NBA, Cleveland Cavaliers, Detroit Pistons, pri katerih nastopa tudi Beno Udrih, bodo isti dan gostovali pri Minnesota Timberwolves.

Gostovali bodo tudi New York Knicks, katerih član je Saša Vujačić, a mu zadnje čase trener ne nameni igralnega časa. Kratkohlačniki se bodo v Kaliforniji pomerili z domačimi Sacramento Kings.

Toronto Raptors : Minnesota Timberwolves 124:110