1. 5. 2008,
8.22

Četrtek, 1. 5. 2008, 8.22

Butler pokvaril načrte Kavalirjem

V noči na četrtek sta bili v končnici lige NBA odigrani dve tekmi. Washington je v gosteh ugnal Cleveland in znižal zaostanek v zmagah na 2:3, Boston pa je nadigral Atlanto.

V Clevelandu so gledalci pričakovali, da si bodo njihovi ljubljenci že v peti tekmi zagotovili nastop v drugem krogu, vendar se je napet obračun po šestih zaporednih točkah gostov ob koncu končal povsem drugače.

Caron Butler je s ''polaganjem'' žoge v koš 3,9 sekunde pred zaključkom Wizardsom prinesel točko prednosti, na drugi strani pa je zvezdnik LeBron James ob zvoku sirene zgrešil met, s katerim bi odločil ne le srečanje, ampak tudi celoten dvoboj. Butler je dosegel 32 točk za goste, ki so igrali brez Gilberta Arenasa, za katerega je zaradi poškodbe kolena sezona že končana. V ekipi gostiteljev, ki so minuto in 47 sekund pred koncem vodili s 87:82, je bil najboljši James s 34 točkami, od katerih jih je 24 dosegel v drugem polčasu.

Razpoloženi Kelti, Boston vodi s 3:2

Paul Pierce je v Bostonu z 22 točkami vodil Celticse, najboljšo ekipo rednega dela lige (66 zmag, 16 porazov) do visoke zmage z Atlanto. Že v prvi četrtini je nanizal deset točk, štiri skoke in tri podaje. Za gostitelje, ki so do prepričljive zmage prišli v tretjem delu igre z delnim izidom 21:10 in vodstvom z 81:64, sta se izkazala tudi Kevin Garnett (20 točk) in Ray Allen (19).

Za Hawkse je Joe Johnson prispeval 21 točk, Josh Smith pa 18. Ekipi sta doslej zmagovali v svojih dvoranah in če se bo tradicija nadaljevala, bo izid v zmagah po naslednji tekmi izenačen, morebitna sedma tekma pa bo ponovno v Bostonu.

Liga NBA, končnica, 1. krog:

Cleveland : Washington 87:88 /3:2/ James 34, 10 sk. 7 podaj, Ilgauskas 19; Butler 32, 9 sk., Stevenson 17

Boston : Atlanta 110:85 /3:2/ Pierce 22, Garnett 20, Allen 19; Johnson 21, Smith 18, Horford 14, 10 sk.