1. 2. 2008,
7.45

Petek, 1. 2. 2008, 7.45

Bryantovih 39 točk premalo za zmago

Ponoči so bile v košarkarski ligi NBA odigrane štiri tekme. Najbolj tesno je bilo v Detroitu, kjer so domači porazili ekipo iz Los Angelesa. Kobe Bryant je dosegel 39 točk, Saša Vujačič pa tri.

Košarkarji Boston Celtics, ki vodijo v ligi, so premagali Dallas Mavericks, tretjo ekipo zahodnega dela lige, s 96:90. Ekipa Seattle Supersonics je doma ugnala Cleveland Cavaliers s 101:95, moštvo Phoenix Suns pa je na svojem igrišču izgubila z branilci naslova, igralci San Antonio Spurs, z 81:84.

Boston je z zmago preprečil Mavericksom, da bi se povzpeli na čelo jugozahodne skupine, obenem pa je v tej sezoni v dvoboju z predstavniki zahodnega dela lige še brez poraza. Branilec Rajon Rondo (14 točk) je ujel 12 žog, eno 42 sekund pred koncem pod obročem tekmecev, ko je nato zadel za vodstvo Bostona, ki ga gostitelji potem niso več spustili iz rok. Ray Allen in Paul Pierce sta bila s po 26 točkami prva strelca domačih, Nemec Dirk Nowitzki pa z 31 točkami, 11 skoki in šestimi podajami najučinkovitejši pri tekmecih.

V Phoenixu so Spursi, ki tri tedne ne bodo mogli računati na Francoza Tonyja Parkerja (težave z gležnjem), prekinili niz treh zaporednih porazov po zaslugi Tima Duncana (16 točk, 17 skokov), ki je zadel pol minute pred koncem za vodstvo gostov, ter Argentinca Manuja Ginobilija (19 točk, 12:12 prosti meti), ki je v zaključku zadel štiri proste mete. Sunsi bi v primeru zmage prišli na čelo zahodnega dela lige.

Trojka Tayshauna Princea (22 točk) 4,4 sekunde pred koncem je prinesla zmago Detroitu, čeprav je za Los Angeles Kobe Bryant dosegel 39 točk in 10 skokov, ob tem pa je izgubil kar 11 žog. Seattle je izkoristil odsotnost poškodovanega prvega zvezdnika Clevelanda LeBrona Jamesa, ki ni igral zaradi v sredo zvitega gležnja. Chris Wilcox je zadel prvih deset točk Seattlea, Kevin Durant pa 12 od svojih 24 točk v prvi četrtini, ko so si gostitelji priigrali prepričljivo vodstvo. Dva večera potem, ko so z zmago s Spursi prekinili rekordni klubski niz porazov (14 tekem), so igralci Seattla premagali še lanske zmagovalce vzhodnega dela lige.

Liga NBA, 31. januar

Detroit : L.A. Lakers 90 :89 Prince 22, Billups 16; Bryant 39 in 10 skokov, Fisher 15, Vujačič 3 in 4 skoki

Boston : Dallas 96 : 90 Allen in Pierce po 26; Nowitzki, Howard 19

Seattle : Cleveland 101 : 95 Durant 24, Wilcox 18; Hughes 28, Ilgauskas 17

Phoenix : San Antonio 81 : 84 Marion 21, Nash 17; Ginobili 39, Vaughn