Nedelja, 30. 10. 2016, 7.50

Liga NBA, 29. oktober

Mariborčan na newyorški slovesnosti le ploskal

Derrick Rose New York | Foto Guliver/Getty Images

Košarkarji New Yorka so v prvem domačem nastopu v novi sezoni lige NBA premagali Memphis, slovenski legionar Saša Vujačić pa ni stopil na parket. Najvišjo zmago večera je dosegla Atlanta, najbolj izenačeno je bilo v Denverju, kjer je Portland na krilih Damiana Lillarda zmagal šele po podaljšku.

Občinstvu v New Yorku sta se prvič v dresu Kratkohlačnikov predstavila nekdanja bika Joakim Noah in Derrick Rose. Francoski center, sin legendarnega teniškega zvezdnika Yannicka Noaha, je zelo navezan na New York. V velikem jabolku se je rodil, tu ima veliko prijateljev, zato je komaj čakal na trenutek, ko bo prvič zaigral pred njimi in branil barve domačega kluba.

Jubilejna sezona za Kratkohlačnike

V kultni dvorani Madison Square Garden je prvič kot gostitelj zaigral tudi Courtney Lee in se izkazal. S 16 točkami je bil tretji strelec svojega moštva, ki je odpravilo Memphis Grizzlies in si prislužilo aplavz občinstva. Zaploskal je tudi Saša Vujačić. Aplavz je namenil soigralcem.

Trener Jeff Hornacek ga ni poslal na parket niti za sekundo, tako da se je moral na newyorški slovesnosti - sloviti klub letos praznuje jubilej, saj je to že njegova 70. sezona v ligi NBA - zadovoljiti le z vlogo gledalca. New York je tako po visokem porazu pri prvaku Clevelandu dosegel prvo zmago v tej sezoni.

Zmagoviti koš Johna Hensona ob zvoku sirene v Milwaukeeju:

Dvoboj v Denverju, ki so ga zaradi izpada elektrike v dvorani Pepsi Center v zadnji četrtini prekinili za 28 minut, je bil odločen šele po podaljšku. Zmago je zagotovil najboljši strelec srečanja Damian Lillard (37 točk), blestel je tudi srbski reprezentant Nikola Jokić (23 točk in 17 skokov). Med polčasom so v Denverju počastili nekdanjega kralja rakete Dikembeja Mutomba in upokojili njegovo igralno številko 55.

Zmagoviti koš Damiana Lilllarda:

Za prvake je pomembno, da so nabriti

LeBron James v sendviču košarkarjev iz Orlanda. | Foto: Reuters LeBron James v sendviču košarkarjev iz Orlanda. Foto: Reuters Branilci naslova prvakov lige NBA Cleveland Cavaliers so na tretji tekmi v severnoameriškem košarkarskem prvenstvu osvojili še tretjo zmago. Konjeniki so v domači dvorani s 105:99 premagali Orlando Magic. Prvi zvezdnik moštva iz Clevelanda LeBron James je zbral 23 točk, devet podaj in šest skokov.

"Ne bo vsaka tekma najlepša za nas. Tega se zelo dobro zavedamo. Tudi to zmago, tako kot proti Torontu, smo si prigarali v končnici, tudi po zaslugi Swisha, ki je zadel pomembne točke. Za nas je pomembno, da smo vedno nabriti, ne glede na izid. Moramo vztrajati," je po koncu tekme razmišljal Kyrie Irving, ki je tekmo zaključil z 20 točkami.

Irving je pohvalil Swisha, J.R. Smitha, ki je prav s tremi trojkami v izdihljajih tekme, v zadnjih treh in pol minutah, zagotovil zmago Clevelandu, ki je v tretji četrtini že vodil z 22 točkami prednosti. Smith je skupaj vpisal 16 točk.

San Antonio Spurs je tudi brez pomoči Manuja Ginobilija in Tonyja Parkerja na uvodni domači tekmi sezone sila gladko premagal New Orleans Pelicans z 98:79.

Ostroge so tako prišle še do tretje zaporedne zmage v novi sezoni najelitnejšega klubskega profesionalnega košarkarskega prvenstva onstran Atlantika. Pod obročema se je najbolj izkazal Kawhi Leonard, ki je dosegel 20 točk.