15.13

liga ABA Union Olimpija Krka

Petek, 3. 10. 2014, 15.13

Armstead s Krko položil na pleča podprvake, Olimpija boljša od prvakov

Košarkarji Uniona Olimpije so zelo dobro začeli novo sezono v ligi ABA. Zmagali so v Zagrebu pri Ciboni, ta je v pretekli sezoni osvojila naslov. Krka v domači tekmi premagala podprvake, Cedevito.

Olimpija je pri branilki naslova Ciboni nekoliko presenetljivo prišla do polnega izkupička, potem ko je velik del naloge naredila v drugi četrtini, to je dobila s 24:12. V tretji četrtini je držala visoko prednost, v zadnji pa so se ji Zagrebčani nevarno približali, a so varovanci Aleša Pipana kljub zelo napeti zadnji minuti k sreči zdržali. Da je bilo tako, si veliko zaslug lasti Luka Rupnik, ta je zadel pomembna dva prosta meta.

V prvem polčasu je pri gostih blestel predvsem novinec Hristo Nikolov. Bolgar je bil praktično nezgrešljiv, v prvem delu igre je dal kar 19 točk. V drugem je dodal le še dve, a je bilo to dovolj za zmago.

Malcolm Armstead je najbolj zaslužen za zmago Krke proti Cedeviti. V odlični predstavi je prispeval kar 31 točk. Krka je sicer do polčasa zaostajala in v 3. četrtini naredila korak naprej ter si priigrala prednost. Cedevita se je spet približala, a je Američan Armstead držal Krko spredaj in jo popeljal do prve zmage.