17. 5. 2008,
19.16

Sobota, 17. 5. 2008, 19.16

Tanja Žakelj srebrna na EP

Slovenska gorska kolesarka Tanja Žakelj je na evropskem prvenstvu v krosu osvojila srebrno kolajno v starostni kategoriji do 23 let.

Na dirki v nemškem St. Wendlu je zmagala Švicarka Nathalie Schneitter, medtem ko je druga slovenska predstavnica Polona Batagelj osvojila 25. mesto. Evropsko prvenstvo v olimpijskem krosu se je v Nemčiji začelo že v petek, ko je bila na sporedu štafetna preizkušnja. Zmagali so Francozi, medtem ko je slovenska štafeta v postavi Matej Lovše, Luka Kodra, Tanja Žakelj in Blaž Žnidaršič osvojila deseto mesto med 14 ekipami.

Danes so na sceno stopili kolesarji in kolesarke do 23 let, kjer je Slovenija po zaslugi Žakljeve, sicer mladinske svetovne prvakinje izpred dveh let, osvojila odlično drugo mesto.

"Slabše sem startala in porabila veliko moči, da sem prišla nazaj med vodilne. Potem sem kolesarila v svojem tempu. Nathalie je bila res močna, a ni imela veliko prednosti, bala pa sem se, da se bo iz ozadja vrnila še katera druga tekmovalka. Na koncu sem se malo utrudila, a sem s srebrom zelo zadovoljna," je po dirki na novinarski konferenci povedala Tanja Žakelj.

Pri mladinkah je zmago slavila Nemka Mona Eiberweiser, Jerneja Tratnik je bila 26., medtem ko je pri mladincih zmagal Slovak Peter Sagan, Blaž Žnidaršič je bil 21., Vid Tancer 45., Jože Zager pa 57. Člani do 23 let so dirko končali kot zadnji, evropski prvak pa je postal Švicar Nino Schurter. Nastopili so tudi trije Slovenci. Luka Mezgec je bil 16., Luka Kodra 35., Luka Homovec pa 45.

V nedeljo bo v St. Wendlu na sporedu še dirka v kategoriji elite, vendar brez najboljše Slovenke Blaže Klemenčič, ki je EP zaradi bolezni izpustila.