kolesarska dirka Tadej Pogačar Tadej Pogačar

Nedelja, 10. 9. 2017, 15.50

Tadej Pogačar drugi v Avstriji

Tadej Pogačar | Foto Vid Ponikvar

Tadej Pogačar, kolesar ljubljanskega Roga, mladi slovenski reprezentant in slovenski junak letošnje dirke po Sloveniji, je na dirki druge kategorije v avstrijskem Judendorfu pokazal dobro formo pred bližajočim se svetovnim prvenstvom.

V cilj 185,4 kilometra dolge proge je prišel v najboljši skupini, katere sprint je končal na drugem mestu.

Enega najbolj nadarjenih Slovencev je premagal le Kanadčan Adam De Vos. Pogačar je tako izenačil najboljši slovenski izid na tej zahtevni dirki, pred dvema letoma je bil na njej drugi tudi Andi Bajc. Imajo pa eno zmago slovenski klubi, leta 2014 je bil najboljši kolesar Adrie Mobila Rado Rogina.

Pogačarjev moštveni kolega Matic Grošelj je z zaostankom 27 sekund zasedel 13. mesto, Gašper Katrašnik (Adria Mobil) je bil 15., zaostal je 34 sekund, Žiga Jerman (Rog) 16., Matej Mugerli (Amplatz) pa 18, tudi njun zaostanek je znašal 34 sekund.