Peter Sagan kolesarska dirka kolesarstvo

Sreda, 21. 9. 2016, 18.54

Dirka po Nizozemski in Belgiji, 3. etapa

Sagan z zmago na tretji etapi ogrozil vodilnega

Slovaški kolesarski zvezdnik Peter Sagan, ki je na evropskem prvenstvu v Plumelecu, premiernem v članski konkurenci, osvojil zlato medaljo na cestni dirki, ne popušča. Šampion ekipe Tinkoff je zmagal na 186 kilometrov dolgi tretji etapi med Blankenbergejem in Ardooiejem na dirki po Nizozemski in Belgiji.

Sagan je zmagal s sprintom, v katerem je nekako uspel najti pot, ki ga je vodila k etapnemu uspehu. Drugi je bil Nizozemec Danny van Poppel (Sky), tretji pa Francoz Nacer Bouhanni (Cofidis).

Avstralec Rohan Dennis (BMC) še vedno vodi, čeprav se mu je z zadnjo zmago nevarno približal Sagan, ki na drugem mestu v skupnem seštevku zaostaja le še tri sekunde. Saganu so namreč dodali še bonus desetih sekund.

Najvišje uvrščeni Slovenec je Primož Roglič (LottoNI-Jumbo), ubranil je osmo mesto, za vodilnim pa še vedno zaostaja 16 sekund. Na etapi je sicer zasedel 102. mesto in je še ujel skupino, ki so ji priznali čas zmagovalca. Roglič je na drugi etapi, vožnji na čas, zasedel šesto mesto. Kronometer je dobil Avstralec Dennis.

Luka Pibernik (Lampre-Merida) je na etapi zasedel 50. mesto, v skupnem seštevku je 138. (+1:36), Luka Mezgec (Orica-BikeExchange) je bil 60., skupno je 110. (+1:10), Marko Kump (Lampre-Merida) je bil 169., skupno je 168. (+3:43). Borut Božič (Cofidis, Solutions Credits) je etapo končal na 170. mestu, v skupnem seštevku pa je 167. (+3:40).

Četrtkova četrta etapa bo najdaljša, dolga 202 kilometra, kolesarsko karavano pa bo vodila na relaciji Aalter - St-Pieters-Leeuw. Dirka se bo končala v nedeljo v belgijskem Grammontu.