1. 7. 2009,
18.01

Sreda, 1. 7. 2009, 18.01

Prvi dan ni prinesel uspeha Slovencem

V Belgiji se je začelo EP v kolesarstvu za mlajše kategorije. Prvi dan so se v kronometru za naslove merili mladinci in članice do 23 let, slovenski tekmovalci pa niso zabeležili vrhunskih uvrstitev.

V kategoriji mladincev je na 28,1 kilometra dolgi progi Pavel Gorenc zasedel 35. mesto.

Za zmagovalcem je zaostal dve minuti in štiri sekunde. Jan Polanc je bil v konkurenci 75 tekmovalcev 46. (+2:27), Mark Džamastagič pa 48. (+2:30). Zmagal je Britanec Joseph Perrett, 16 sekund je zaostal Luksemburžan Bob Jungels, 18 sekund pa Francoz Kevin Labeque. Polona Batagelj je po neuradnih podatkih za najhitrejšo zaostala dve minuti in pol, s čimer se ni uvrstila med najboljših 20.

"Glede na status kronometra pri nas, so uvrstitve pričakovane. Fantje so vozili po svojih zmožnostih, več nismo pričakovali," je dejal selektor mladinske reprezentance Marko Polanc, ki pa je bil bolj navdušen po nastopu Batageljeve: "Polona sicer ni dosegla odmevnega rezultata, toda njen napredek je več kot viden. Lani je za zmagovalko zaostala sedem minut in pol, tokrat je zaostanek zmanjšala za pet minut."

V slovenskem taboru več pričakujejo od Blaža Jarca, ki bo v četrtek na 37 kilometrov dolgi progi (prireditelji so kronometer v zadnjem trenutku podaljšali) med kandidati za odličja v konkurenci do 23 let.