Richie Porte

Nedelja, 26. 1. 2020, 8.03

Porte zmagovalec Dirke po Avstraliji, zadnja etapa Holmesu

richie porte | Foto Reuters

Avstralski kolesar Richie Porte (Trek - Segafredo) je zmagovalec prve preizkušnje svetovne serije na Dirki po Avstraliji. V zadnji, 151,5 kilometra dolgi etapi med krajema McLaren Vale in Willunga Hill je zasedel drugo mesto za zmagovalcem, Britancem Matthewom Holmesom (Lotto Soudal).

Štiriintridesetletni Avstralec je dirko po svoji domovini osvojil drugič po letu 2017 in tako prekinil dvoletno vladavino Južnoafričana Daryla Impeyja (Mitchelton-Scott).

Etapo je sicer iz ubežne skupine dobil 26-letni Holmes, ki je edini prestal napad favoritov na zadnjem, slabe štiri kilometre dolgem vzponu na Willungo. Tretje mesto za skupnim zmagovalcem Portom je zasedel Italijan Manuele Boaro (Astana).

Najbližji konkurent Avstralcu je bil na koncu lanski zmagovalec dirke Po Sloveniji Diego Ulissi (UAE-Team Emirates), ki je zaostal 25 sekund. Tretji v skupnem seštevku je bil Nemec Simon Geschke (CCC Team).

Od slovenskih kolesarjev se je v zadnji etapi najbolje odrezal Domen Novak (Bahrain - McLaren). Ta je bil del ubežne skupine, ki je štela 26 kolesarjev. Na koncu je zasedel 13. mesto v etapi z zaostankom 26 sekund.

Luka Pibernik (Bahrain - McLaren) je zasedel 51. mesto. V skupnem seštevku je bil z zaostankom štirih minut in 18 sekund 41., Novak pa 104. (+ 23:20), poroča STA.