Petek, 24. 3. 2017, 19.04

7 let

Olimpijskemu prvaku Van Avermaetu domača dirka E3 Harelbeke

Greg van Avermaet BMC | Foto Getty Images

Belgijski kolesar Greg Van Avermaet (BMC) je zmagovalec enodnevne belgijske dirke svetovne serije E3 Harelbeke. V boju za zmago 206 km dolge preizkušnje je za sabo pustil rojaka Philippa Gilberta (Quick-Step Floors) in Oliverja Naesena (AG2R La Mondiale), ki sta v cilj prišla v istem času. Slovenski kolesarji niso bili v ospredju.

Četrtouvrščeni Avstralec Luke Durbridge (Orica-Scott) je za vodilno belgijsko trojko zaostal kar 40 sekund, medtem ko se je eden od favoritov, aktualni svetovni prvak Slovak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), zapletel v enega od padcev in je dirko končal na 108. mestu (+10:05).

"Še v sredo se nisem najbolje počutil, danes pa nisem imel nobenih težav. Do zdaj na tej dirki še nikoli nisem stal na stopničkah, zato sem toliko bolj vesel te zmage, saj je zame dirka E3 Harelbeke ena najlepših na svetu. Vsekakor je ta zmaga dobra napoved za dirko po Flandriji, ki je vse bližje," je po zmagi v sprintu trojice belgijskih kolesarjev dejal Van Avermaet, aktualni olimpijski prvak iz Rio de Janeira.

Na dirki je nastopilo tudi šest slovenskih kolesarjev. Najbolje je s progo opravil Borut Božič (Bahrain-Merida), ki je bil 25. (+2:12), v istem času pa je na 34. mestu prišel njegov sovoznik v ekipi Bahrain-Merida Luka Pibernik, ki je bil 34., medtem ko tretji član bahrajnske ekipe David Per dirke ni končal. Tako kot tudi ne Luka Mezgec (Orica-Scott) in Marko Kump (UAE Team Emirates), zato pa je na 79. mestu (+6:15) dirko končal Kristjan Koren (Cannondale-Drapac).