Nedelja, 19. 2. 2017, 18.02

poreč, velika nagrada lagune

Med Slovenci v Poreču med deseterico le Pogačar

Tadej Pogačar | Foto Vid Ponikvar

Kolesar ljubljanskega Roga Tadej Pogačar je bil na veliki nagradi Lagune v Poreču edini Slovenec, ki se je uvrstil med najboljših deset. Mladi slovenski kolesar je po 158 kilometrih v cilj prišel v skupini 20 kolesarjev, ki so si pred zasledovalci nabrali 48 sekund prednosti. Zasedel je osmo mesto.

V ubežni skupini je bil tudi veteran Adrie Mobila Jure Golčer, osvojil je 13. mesto, med najboljših 30 pa so se uvrstili še Rok Korošec (Amplatz) s 23., Žiga Jerman (Rog) s 24. in Gašper Katrašnik (Adria Mobil) s 26. mestom.

Na dirki od Funtane do Zelene lagune, za slovenske klube uvodne preizkušnje nove sezone, so imeli največ uspeha Italijani, med šestimi najboljšimi jih je bilo kar pet. Zmagal je Andrea Toniatti pred Paolom Totom, edini, ki je razbil italijansko falango, je bil na tretjem mestu Avstrijec Stephan Rabitsch.

"Ne, nisem pričakoval takega rezultata, v mislih sem imel le, da zvozim po svojih najboljših močeh. Pred Motovunom sem se počutil dobro, začel sem v ospredju, kjer sem se zadržal vse do vrha, kar me je zelo presenetilo," je dirko opisal Pogačar, še lani mladinec, ki je na evropskem prvenstvu osvojil bron.

"Za danes je bil to kar maksimum, v sprintu se nisem mogel postaviti na idealno pozicijo, saj je večina imela še kakšnega kolesarja ob sebi. Moji sotekmovalci pa so opravili odlično delo že pred Motovunom, zato se moram zahvaliti tudi njim," je še dodal Pogačar.