Petek, 7. 9. 2018, 22.57

Prva enodnevna dirka za svetovno serijo v Kanadi

Matthewsu VN Quebeca

Michael Matthews | Foto Getty Images

Avstralski kolesar Michael Matthews je zmagovalec velike nagrade Quebeca, prve od dveh enodnevnih dirk za svetovno serijo v Kanadi. Član ekipe Sunweb je v sprintu po 201,6 kilometra premagal olimpijskega prvaka Belgijca Grega van Avermaeta in njegovega rojaka Jasperja Stuyvena.

Matthews je z zmago bržčas nekoliko ublažil razočaranje, ki ga je doletelo pred dnevi, ko je izvedel, da ni bil izbran v avstralsko reprezentanco za prihajajoče svetovno prvenstvo v Innsbrucku.

Blizu temu, da postane junak dneva, je bil Britanec Pete Kennaugh, ki je napadel dobrih 20 kilometrov od cilja, od 17 kilometra pred koncem pa je kolesaril povsem sam. Imel je že več kot 20 sekund prednosti, glavnina pa ga je ujela šele slabih 500 metrov pred ciljno črto.

Matthews je prepričljivo slavil, van Avermaet pa je tretje leto po vrsti in četrtič v karieri končal na drugem mestu.

V sprintu je poskušal tudi Slovenec Matej Mohorič iz Bahrain-Meride, a se za mesta v samem vrhu ni mogel vmešati. Končal je na 22. mestu.

Na startu so bili še štirje Slovenci. Grega Bole (Bahrain-Merida) je bil s 50 sekundami zaostanka 60., Jan Polanc (UAE Emirates) je na 74. mestu zaostal 1:32 minute, Simon Špilak (Katjuša-Alpecin) je bil 84., za Matthewsom je zaostal 2:17 minute. Kristijan Koren (Bahrain-Merida) dirke ni končal.

Kolesarje v nedeljo čaka še druga kanadska klasika, velika nagrada Montreala.

Sportal Slovenka pristala v bolnišnici. "Poškodovano ima medenico"