11. 5. 2008,
17.50

Nedelja, 11. 5. 2008, 17.50

Mahoriču skupno tretje mesto

Danes sta bili na dirki po Poljski sporedu dve etapi in sicer dopoldan 25 km dolg posamičen kronometer, popoldan pa 100 kilometrov dolga etapa s štirimi krogi.

Kronometer je odlično odpeljal Mitja Mahorič in se s šestim mestom povzpel na skupno tretje mesto. Zelo dobro je odpeljal tudi Andrej Omulec, ki se je uvrstil na 12. mesto. Zmagal je Tomasz Kiendys iz ekipe CCC Polsat.

Popoldan se je vozila 100 km dolga etapa Polkowice - Polkowice. Že pred štartom te etape je bilo jasno, da do sprememb v skupni razvrstitvi ne bo prišlo. Že takoj v prvem od štirih krogov je pobegnilo 11 kolesarjev, med njimi pa je bil tudi Matej Stare.

Prednost te skupine na začetku drugega kroga je znašala minuto, 25 km pred ciljem pa le še 45 sekund. Jasno je bilo, da bo zmagovalca določil šprint in tako je zmagal Radochla Clemens iz avstrijske profesionalne ekipe Elk Hause.

Jure Kocjan iz Perutnine je končal etapo na robu deseterice, Kristjan Fajt pa je brez težav obdržal majico najboljšega na gorskih ciljih.

"S tretjim mestom Mahoriča na UCI 2.1 dirki smo kar zadovoljni, saj je ta dirka za Poljake zelo pomembna in so res dobro pripravljeni. Z malo več klanca na dirki bi se dalo še kaj več narediti," je nastope svojih varovancev ocenil Srečko Glivar.