Sobota, 24. 9. 2016, 17.34

Eneco Tour, 6. etapa

Izjemen uspeh slovenskega kolesarja. "Napadel sem in uspelo mi je!"

Luka Pibernik | Foto Vid Ponikvar

Slovenski kolesar Luka Pibernik je zmagovalec šeste etape dirke Eneco Tour. V ciljnem sprintu ubežne skupine je kolesar Lampreja Meride na 185 kilometrov dolgi preizkušnji med Riemstom in Lanakenom prehitel Britanca Marka McNallyja in Belgijca Berta van Lerbergheja.

Pibernik je bil del petčlanske ubežne skupine (nekaj časa je bila šestčlanska, saj je bil zraven tudi Berden de Vries), ki je presenetila glavnino, saj je ta prepozno začela loviti ubežnike. Pet kilometrov pred ciljem so ubežniki sicer vodili le še za 25 sekund, a je bilo to vseeno dovolj, da so Pibernik in druščina z nekaj sekundami prednosti prišli v ciljno ravnino in obračunali med sabo. Najmočnejši je bil prav Slovenec, ki je odpravil McNallyja, van Lerbergheja, Francoza Alexisa Gougearda in Američana Chada Hago.

Neverjeten dan

"Zmage na štartu današnje etape seveda nisem pričakoval, ko pa nam je uspel pobeg, pa sem dirkal kolikor hitro sem lahko. Prav veliko časa za razmišljanje o dosežku še nisem imel, ampak za mano je vsekakor neverjeten dan," je v cilju novinarjem razlagal nekdanji član Radenske danes pa Lampreja Meride: "Videli smo, da nam lahko uspe bežati do cilja, zato sem poskušal privarčevati kar se da veliko energije. Držal sem se Gougearda, ki je bil najmočnejši kolesar v ubežni skupini. 200 metrov pred ciljem sem napadel in uspelo mi je."

V nedeljski zadnji etapi bo majico vodilnega nosil Avstralec Rohan Dennis, ki ima 16 sekund prednosti pred Američanom Taylorjem Phinneyjem in 24 pred Nemcem Tonyjem Martinom. Od Slovencev je skupno najvišje Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), ki je z 39 sekundami zaostanka 11., Luka Mezgec (Slo/Orica-BikeExchange, + 3:39) je 86., Pibernik (+ 3:47) je 89., Marko Kump (Slo/Lampre-Merida, + 10:00) 117., Borut Božič (Slo/Cofidis, + 18:09) pa 146.