Dirka po Franciji

Nedelja, 24. 7. 2016, 18.05

Hoskingova zmagovalka ženskega Toura

Ženski tour cloeh hosking | Foto Getty Images

Avstralka Chloe Hosking (Wiggle HIgh 5) je zmagovalka ženske kolesarske dirke Tour de France. Enodnevno dirko, ki se je končala na Elizejskih poljanah v Parizu, je v sprintu glavnine dobila pred Finko Lotto Lepistö in Nizozemko Marianne Vos.

Na dirki je sodelovala tudi slovenska ženska profesionalna ekipa BTC City Ljubljana. Njena najboljša predstavnica je bila Hrvatica Mia Radotić na 14. mestu, 21. je bila Poljakinja Eugenia Bujak, obe sta v cilj prišli z glavnino. Štiri sekunde je na 30. mestu zaostala Urša Pintar.

Letošnja izvedba ženskega Toura je bila tretja doslej, za razliko od moške, ki se danes v Parizu končuje po treh tednih in velja za najtežjo večetapno dirko na svetu, pa je ženski Tour blažja različica: današnja dirka je bila dolga 89 kilometrov, kolesarke so odvozile 13 krogov v delu mesta, kjer bodo dirko končali tudi moški.

Prvo izvedbo leta 2014 je dobila danes tretjeuvrščena Vosova, lani je slavila njena rojakinja Anna van der Breggen.