Primož Roglič Primož Roglič Dirka po Veliki Britaniji Lars Boom

Četrtek, 7. 9. 2017, 16.31

Dirka po Veliki Britaniji, 5. etapa, kronometer

Roglič na kronometru za najboljšo deseterico, zmaga Nizozemcu

Primož Roglič | Foto Vid Ponikvar

Slovenski kolesar Primož Roglič (LottoNL - Jumbo) je v peti etapi dirke po Veliki Britaniji, 16,2 kilometra dolgi vožnji na čas v Tendringu, osvojil 12. mesto s 25 sekundami zaostanka za zmagovalcem in ekipnim sotekmovalcem, Nizozemcem Larsom Boomom. Ta je tudi prevzel vodstvo v skupni razvrstitvi.

Drugo mesto na današnjem kronometru je osvojil Belgijec Victor Campenaerts, ki je zaostal šest sekund, tretji pa je bil Belorus Vasil Kirijenka, ki je zaostal še sekundo več. Med deseterico so končali še nekateri dobri kronometristi, tudi svetovni prvak Nemec Tony Martin, ki je bil šesti, Poljak Michal Kwiatkowski, ki je končal na sedmem mestu, in Britanec Geraint Thomas, ki je bil osmi.

Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) je bil 26. z 49 sekundami zaostanka, Luka Mezgec (Orica-Scott) pa 74. (+2:13).

Boom vodi v skupnem seštevku

V skupni razvrstitvi ima Boom osem sekund prednosti pred Campenaertsom in devet pred Kirijenko. Roglič je 12. s 27 sekundami zamude, Mezgec 55. (+2:15), Tratnik pa 69. (+3:46).