Nairo Quintana Chris Froome Dirka po Španiji Dirka po Španiji kolesarstvo

Sreda, 31. 8. 2016, 17.46

Dirka po Španiji, 11. etapa

Froome in Quintana poskrbela za navdušenje navijačev. Na koncu se je veselil Britanec.

Britanec Christopher Froome iz ekipe Sky je zmagovalec 11. etape kolesarske dirke po Španiji, ki se je po 168,6 kilometra končala s ciljnim vzponom prve kategorije na Peno Cabargo. V zadnjih metrih je ugnal vodilnega v skupnem seštevku Kolumbijca Naira Quintano iz Movistarja in mu ukradel štiri sekunde.

Po dnevu premora na 71. Vuelti je bila pred kolesarji ravninska etapa, ki pa se je končala z vzponom prve kategorije. Srečo v begu je poizkusila 23-erica, od katere je najdlje vztrajal Belgijec Ben Hermans. V ozadju je večino dela z narekovanjem ritma opravila ekipa Tinkoff, vendar na koncu ostala praznih rok. Na vzponu je 1,8 kilometra od cilja prvi napadel Kolumbijec Esteban Chaves iz Orice, si sicer privozil 20 sekund prednosti, a omagal. Slab kilometer pred koncem sta za navdušenje navijačev poskrbela Quintana in Froome, ki sta se odločila za obračun.

Prvi je skočil Quintana, skušal s spremembami ritma streti zmagovalca dirke po Franciji Frooma, ki pa se ni dal. Britanec je vrnil Kolumbijcu, zadnje metre premagoval kot prvi, tik pred zadnjim zavojem pa pospešil in ugnal Quintano. Ta sicer ostaja v rdeči majici vodilnega, a mu je Froome ukradel štiri sekunde, ki jih je dobil kot bonifikacijo.

Tretji in s šestimi sekundami zaostanka je skozi cilj prišel Španec Alejandro Valverde (Movistar). Četrti je bil Čeh Leopold König (Sky), peti pa Španec Alberto Contador (Tinkoff), oba z istim časom kot Valverde.

Quintana drži 54 sekund prednosti

V skupnem seštevku ima Quintana pred prvim zasledovalcem, zdaj je to Froome, 54 sekund prednosti. Valverde je izgubil mesto in na tretjem mestu zaostaja eno minuto in pet sekund.