Dirka po Romandiji Primož Roglič Primož Roglič

Torek, 25. 4. 2017, 17.53

Dirka po Romandiji, prolog

Roglič za uvod šesti, zmaga Italijanu

Primož Roglič | Foto Vid Ponikvar

Italijan Fabio Felline je zmagovalec prologa na kolesarski dirki po Romandiji. Član Trek-Segafreda je s 4,8-kilometrsko progo v Aiglu opravil v 5:57 minute. Najboljši Slovenec je bil Primož Roglič iz ekipe LottoNl-Jumbo, ki je osvojil šesto mesto, za Fellinejem je zaostal devet sekund.

Drugo mesto je osvojil Britanec Alex Dowsett, ki je zaostal dve sekundi. Felline in Dowsett sta bila edina, ki sta se spustila pod mejo šestih minut.

Avstralec Alexander Edmondson na tretjem mestu je bil od zmagovalca uvoda ene največjih enotedenskih dirk počasnejši za sedem sekund. Četrti je bil Nemec Maximilian Schachmann s še sekundo zaostanka več, pred Rogliča se je uvrstil še njegov klubski kolega Belgijec Victor Campenaerts, ki je prav tako zaostal osem sekund.

Naslednji najhitrejši Slovenec je bil Simon Špilak iz Katjuše, zmagovalec dirke po Romandiji leta 2010, z zaostankom 23 sekund je bil 47. Kristijan Koren (Cannondale-Drapac) je bil 55., zaostal je 24 sekund. Janez Brajkovič (Bahrajn Merida) je bil 98. z zaostankom 32 sekund.

V sredo bo na sporedu 1. etapa med Aiglom in Champeryjem, dolga bo 173,3 km, končala pa se bo z vzponom prve kategorije.