Primož Roglič Primož Roglič

Sobota, 18. 2. 2017, 18.47

Dirka po Algarveju, 4. etapa

Roglič na Portugalskem še naprej v vodstvu

Slovenski kolesar Primož Roglič je zadržal skupno vodstvo na dirki po Algarveju. Član ekipe LottoNL-Jumbo je v četrti etapi osvojil 18. mesto, ciljno črto pa je prečkal v času zmagovalca, Nemca Andreja Greipla, ki je bil najboljši v ciljnem sprintu.

Greipel je v zaključku 203 kilometre dolge etape med Almodovarjem in Taviro prehitel rojaka Johna Degenkolba in Nizozemca Dylana Groenewegna. Simon Špilak (Katjuša-Alpecin) je bil 60., v cilj je prav tako prišel v času zmagovalca.

Roglič ima po štirih etapah 22 sekund prednosti pred Poljakom Michalom Kwiatkowskim, Španec Jonathan Castoviejo na tretjem mestu zaostaja 36 sekund.

Dirka se bo končala v nedeljo s kar razgibano, 179 kilometrov dolgo etapo med Loulejem in Malhaom.