Borut Božič Grega Bole Jani Brajkovič Dirka kriterij Dauphine Phil Bauhaus

Četrtek, 8. 6. 2017, 17.03

Dirka kriterij Dauphine, 5. etapa

Nemcu etapa z vzponi, Belgijec zadržal vodstvo

Thomas De Gendt | Foto Reuters

Zmagovalec pete etape kolesarske dirke kriterij Dauphine je Nemec Phil Bauhaus (Sunweb). Po 175 kilometrih med krajema La Tour-de-Salvagny in Maconom je drugo mesto po ciljnem sprintu pripadlo Francozu Arnaudu Demareju (FDJ), tretji je bil še en Francoz Bryan Coquard (Direct Energie). Skupno vodstvo je zadržal Belgijec Thomas De Gendt.

Današnjo etapo, ki je postregla s kar šestimi kategoriziranimi vzponi, od tega s prvim že po vsega dobrih 100 metrih dirke, je po ciljnem sprintu dobil 22-letni Bauhaus, kolesar ekipe Sunweb. Thomas De Gendt (Lotto Soudal) je današnjo etapo končal na varnih mestih znotraj glavnine in obdržal rumeno majico vodilnega še za en dan. Na jutrišnji gorski etapi preko zloglasnega prelaza Mont du Chat ima pred zmagovalcem kronometra, Avstralcem Richiejem Portejem (BMC), še 27 sekund prednosti.

Brajkovič najhitrejši med Slovenci

Na dirki nastopajo tudi trije slovenski kolesarji, ki so bili tokrat bolj v ozadju. V času zmagovalca je bil na 48. mestu najvišje uvrščen Jani Brajkovič (Bahrain Merida), Grega Bole (Bahrain Merida) je bil z zaostankom 35 sekund 98., še tretji član te ekipe Borut Božič pa je z zaostankom 1:02 minute končal na 115. mestu.

Skupno je od Slovencev najvišje Bole na 55. mestu (+4:08), 58. je Brajkovič (+4:33), 151. pa Božič (+22:26).

Zdaj sledijo tri ključne, pretežno gorske etape. Petkova šesta bo kolesarje popeljala preko 147 kilometrov od Villars-les-Dombesa do La Motte-Servolexa.