15. 12. 2007,
14.14

Sobota, 15. 12. 2007, 14.14

Cadel Evans kolesar leta v Avstraliji

Drugo mesto v skupni razvrstitvi na letošnji najbolj prestižni kolesarski preizkušnji na svetu - dirki po Franciji - je Cadelu Evansu prineslo naslov najboljšega avstralskega kolesarja v letu 2007.

Na današnji podelitvi v mestu Adelaide je 30-letni Evans drugič zapored prejel odličje sir Hubert Opperman, ki jo v "deželi tam spodaj" prejmejo najboljši avstralski kolesarji.

Evansa, sicer člana belgijskega poklicnega moštva Predictor-Lotto, štejejo za enega najboljših avstralskih kolesarjev vseh časov. V letošnji sezoni je zares blestel, poleg drugega mesta na francoski pentlji je osvojil četrto mesto na dirki po Španiji, cestno dirko na svetovnem prvenstvu v nemškem Stuttgartu je končal na petem mestu, v skupni razvrstitvi ProToura pa je zasedel prvo mesto. Avstralec je zbral 247 točk, drugouvrščeni Italijan Davide Rebellin pa 197.