Nedelja, 27. 8. 2023, 14.34

8 mesecev

Svetovni pokal, olimpijski kros, pal Arinsal

Avstrijka do zmage, kaj pa Slovenki?

Tanja Žakelj, EP v Münchnu 2022 | Tanja Žakelj je osvojila 31. mesto. | Foto Grega Stopar

Tanja Žakelj je osvojila 31. mesto.

Avstrijska gorska kolesarka Mona Mitterwallner je zmagovalka olimpijskega krosa na tekmi svetovnega pokala v Pal Arinsalu v Andori. Slovenski predstavnici Tanja Žakelj in Vita Movrin sta preizkušnjo končali na 31. oziroma 34. mestu.

V zahtevnih in deževnih razmerah v Pirenejih je 21-letna Mitterwallner slavila prvo zmago v svetovnem pokalu. Drugo mesto je zasedla Švicarka Alessandra Keller, ki je zaostala 34 sekund. Tretja je bila svetovna prvakinja iz Glasgowa, Francozinja Pauline Ferrand Prevot z zaostankom 1:28 minute.

Slovenski predstavnici sta na peti postaji svetovnega pokala končali v istem krogu ter sredi razpredelnice. Izkušenejša Žakelj je zasedla 31. mesto, kar je njena najboljša uvrstitev na tekmah svetovnega pokala to sezono. Pred tem je bila v Val di Soleju 34. Na svetovnem prvenstvu v Glasgowu je bila pred dvema tednoma 23.

Žakelj je za današnjo zmagovalko zaostala 8:20 minute, medtem ko je Vita Movrin prav tako ob uvrstitvi sezone v svetovnem pokalu olimpijskega krosa zaostala še 48 sekund več. Najbolj odmeven izid te sezone je 23-letnica sicer zabeležila v kratkem krosu na SP na Škotskem, ko je bila 19. V olimpijskem krosu je bila 32.

Moško preizkušnjo je dobil Švicar Matthias Flückiger. Prehitel je Francoza Thomasa Griota, ki je zaostal 23 sekund, ter svetovnega prvaka, Britanca Thomasa Pidcocka (+0:44). Slovencev ni bilo na startu.

Svetovni pokal gorskega kolesarstva se bo nadaljeval prihodnji konec tedna v Loudenvielle-Peyragudesu, kjer pa bodo na sporedu le preizkušnje v spustu.