10.12

8 let, 1 mesec

Petek, 14. 12. 2007, 10.12

"Zmaji" poraženi tudi v Celovcu

V 18. krogu hokejske lige EBEL je Olimpija, ki je v rezultatski krizi gostovala pri KAC-u iz Celovca, kjer pa ni prekinila negativnega niza, saj so bili domači boljši s 4:3.

Olimpija je pri 28-kratnih avstrijskih prvakih začela slabo, predvsem po zaslugi izključitev, saj so morali kar trije igralci v roku 17 sekund na klop za izključene (Andrej Tavželj, Ryan Jardine in Kevin Mitchell). Domači so to hitro izkoristili, saj so povedli z 2:0, oba zadetka pa sta bila dosežena na isti način. Branilec je po diagonali podal iz modre črte, kjer je Michael Craig streljal iz prve in dvakrat premagal Alexa Westlunda.

V 10. minuti je imel lepo priložnost Raffaele Intranuovo, ko je po napaki branilca prišel do ploščka in se znašel sam pred vratarjem KAC-a, ki je bil uspešnejši. Že minuto zatem pa je Olimpija znižala izid (1:2). Egon Murič je pridrsal izza vrat, našel na drugi strani Jureta Kralja, ki je plošček le potisnil v prazno mrežo. Do konca tretjine so imeli "zmaji" nekaj več priložnosti, Brendan Yarema pa je med drugim zadel tudi prečko.

Nevidna Olimpija v drugi tretjini

V drugi tretjini so bolje pričeli domači, ki so skozi celoten drugi del prevladovali. Že po štirih minutah nadaljevanja je Christian Ban stresel prečko, še v isti minuti bi lahko Craig dosegel že svoj tretji gol na tekmi, a je streljal mimo vrat. V 29. minuti je imela Olimpija igralca več, a so si lepšo priložnost pripravili igralci KAC-a, ki so imeli situacijo 2:1, katero pa je Intranuovo preprečil s prekrškom. Domači so nato ob igralcu povedli s 3:1, Jeremy Rebek je podal pred vrata, kjer je Christoph Harand plošček preusmeril med nogami vratarja Westlunda.

Tudi do konca drugega dela tekme je bil KAC boljši, Olimpija je iskala priložnosti prek protinapadov, ki niso delovali, šepala pa je tudi igra z igralcem več, saj si ni pripravil niti ene resnejše priložnosti.

Medli napadi Olimpije

V peti minuti zadnje tretjine je imel Intranuovo solo prodor, a je bil Hannes Enzenhofer uspešnejši. Dve minuti zatem je Olimpija z igralcem več - 4:3 - znižala rezultat na 2:3, ko je z modre črte streljal Mitchell, pred vrati pa je strel v gol preusmeril Intranuovo. Kljub temu so domači še dve minuti kasneje znova vodili s +2 (4:2). Westlund je prvi strel KAC-a sicer ubranil, vendar pa se mu je nato drugi strel nesrečno odbil od hrbta v gol. "Zmaji" so sicer nato skušala napadati, a so bili ti napadi bolj medli. Še posebej slabo je igrala prva petorka, ki si ni priigrala nobene resnejše priložnosti. Sedem sekund pred koncem je Olimpija prek Tomaža Vnuka sicer znižala, a je imela srečo, saj je nekaj trenutkov pred tem igralec KAC-a zadel vratnico na prazna vrata.