6 let, 7 mesecev

Dornbirn HDD Olimpija

Petek, 15. 2. 2013, 15.53

''Zmaji'' po porazu v podaljšku padli na tretje mesto

Olimpija je na gostovanju v Dornbirnu vknjižila točko, po podaljšku so namreč s 3:2 slavili ''buldogi''. ''Zmaji'' so padli na tretje mesto, saj sta neposredna tekmeca Salzburg in Znojmo zmagala.

Hokejisti Olimpije so imeli še dobro minuto pred koncem zmago v rokah, a v 59. minuti je ljubljanske načrte pokvaril David Printz, ki je izsilil podaljšek, v katerem je za zmago ''buldogov'' zadel Michael Heinrich. Ljubljančani so padli na tretje mesto, saj jih je prehitel Salzburg, ki je v Innsbrucku slavil s 5:1. Tudi Orli iz Znojma, ki jim v boju za končnico kaže najbolje, so visoko zmagali, in sicer so pred domačim občinstvom s 6:2 ugnali Sapo. Med ekipami ''zgornjega doma'' je bilo vroče na obračunu med Linzem in Medveščakom, aktualni prvaki so v 55. Minuti zaostajali že za tri gole, nato pa v petih minutah pripravili preobrat in slavili s 6:5. Za ''medvede'' je že zaigrala nova okrepitev, in sicer je Jakub Gasparovič že na debiju vknjižil zadetek. Vodilni Dunaj je zabeležil drugi zaporedni poraz, s 3:2 so bili boljši Beljačani, celovški KAC pa je doma premagal graške ''panterje''.