5 let, 7 mesecev

liga INL HDD Sij Acroni Jesenice HK ECE Celje HK Playboy Slavija Lustenau Feldkirch Zell am See

Sobota, 19. 9. 2015, 10.49

Železarji vendarle do zmage v gosteh, Slavija poražena, Celje do prvih točk

Železarji so na tretjem gostovanju sezone hokejske lige INL prvič zmagali, Slavija je klonila pri Feldkirchu, Celjani pa so prišli do prve zmage v sezoni.

Celjani, ki so sredi tedna izgubili slovenski obračun z Založani s 3:5, so tokrat za prvo zmago v sezoni z enakim izidom premagali tekmeca z dna lestvice. Odločilen je bil dober začetek, saj so domači povedli z 2:0 v prvi tretjini, v 26. minuti pa je bilo po golih Mihe Mercine, Nika Nemečka in Tima Ograjenška že 3:0. Gostje so sicer znižali, a sta Nejc Kastelic in Aljaž Ogrizek poskrbela, da je zmaga ostala v Celju.

Jeseničani so po dveh tesnih porazih na zadnjih dveh gostovanjih tokrat na tujem odnesli vse tri točke. V smučarskem Kitzbühlu so sredi tekme povedli s 4:1, prednost pa je bila dovolj velika, da je domači niso mogli več izničiti. Za državne prvake so zadeli David Sefič, Nik Lahajnar, Aleš Jeklič, Sašo Rajsar in Matevž Erman.

Vodilni Feldkirch pa je premagal Playboy Slavijo s 3:0, domači so odpor Založanov strli šele v drugi polovici tekme. Tik pred koncem drugega dela so povedli, v zadnjem pa dosegli še dva gola za četrto zmago.